bugün

yemeyip yedirmesi, içmeyip içirmesi. *
sezen ablanın kınalı kuzum şarkısı dinlenildiği an...
ha bide zeki mürenle kafalara dank edilir (bkz: usudum ustumu ortsene anne)
buz gibi havada siz servis beklerken sizin yaninizda size simsiki sarilan, icimde saklayabilecegim bir yer olsa da orda kalsan usumesen dedirtircesine bedenine gömen. bunu her sabah insanlarin sicacik yataginda uyudugu 6.30 civarinda yapan ve her aksam yine donuste indiginiz yerde siz gelmeden once gelip araba carpar, kacirirlar diye o sogukta saatlerce bekleyip sizi arabalarin vizir vizir gectigi ,üst gecitten ve trafik lambasindan mahsur kalmis karayolunda bekleyen kisiligin bitanecik annemden bakasinin yapamayacagini anladigim andir.
öğrenci evinde hasta olundugu zaman. ah, anacığım olsaydı simdi burada dersiniz.
gurbette olup, anneden uzunca bir süre uzak kalındığı an.
Sizinle daha çok ilgilenebilmek için mesleğini bıraktığı andır. Ve sonradan bunun hissedildiği her an.
Doktorun " üzgünüm , ex " dediği an.
ankarada yalnız yaşamamdan mütevellit, bilkent faciasında 7 gencin gazdan zehirlenerek öldüğü haberlerini dinledikten 20 saniye sonra telefonum çalar :

anne - oolum, napiyosun nerdesin ??
nny*- zeynom benim, iyiyim sen napion bakim hayırdır akşam akşam??
anne - hiç canım, öyle merak ettim de arim bi dedim, napion evde misin?
nny*- evet annelerin en güzeli, arazi testim vardı bugün, anca bitti mesai. eve geldim uzanıyorum, keyif yapıyorum!
anne - yap çocuum, yap annem..yok dimi evde kaçak maçak, koku geliyo mu burnuna?
nny*- nerden çıkardın anne ya..he anladım..kız sen şimdi haberleri izliyosun dimi..
anne - evet ne var, dalgın rahat çocuksun sen, ocağı bile belki açık unutmuşsundur..git bak bakim!!
nny*- annem benim, baktım baktım koku moku yok, mis gibi ev!* için rahat olsun senin tamam? iyiyim ben!!
anne - tamam çocum, hadi erkenden yat, işe geç kalırsın!
nny*- tamam annem benim merak etme sen, hadi görüşürüz..

anne böyle bişiy işte..yirim onu ben..canım annem!!

(bkz: gece hayatını seven ana kuzusu rocker mühendis)
gece ağrıdan sızlanırken sesinizi öteki odadan duyup yanınıza geldiği ... siz uyuyana kada yanınızda olduğu an.sevginin anlaşıldığı anlardan bir tanesidir sadece.
kendinizle başbaşa kaldığınız ve onu üzdüğünüzü anladığınız anlarda , içinizde bir yerlerin daha çok kalbinizin bıçakla lime lime kesildiğini hissettiğiniz ve telefona koşup sesini duymak istediğiniz anlardır.