(bkz: sıvışmak)
şike yapildigina dair ithamlarda bulunabilir kavganin taraflari; haksiz olan tarafi susturmaya calisirken inceden demokratik aile ortami mevzusu yer yutulur. haa şikenin döndüğü maçlar da olmuyormudur, bizim lig hep temizdi ama; sağda solda çokonata, kumadalı arabaya çok maç satan arkadaş vardı vakti zamanında.
bir an evvel ordan ben etliye sutluye karismam diyerek uzaklasmasi gereken cocuk.
kesinlikle taraf tutmaması gereken hakem. birkaç gün kadar hayat, tutulmayan taraf sayesinde rezil olabiliyor çünkü.
kavga sonunda her iki tarafı da yumuşatma görevi omuzlarına binecek olan evlattır. Her iki tarafıda idare etmesi gerekir, zira baba bir yandan 'yahu ben haksız mıyım çocuğum bari sen bana hak ver' diye serzenişte bulunurken haklısın ama.. gibi cumlelerle anne tarafınıda yağlaması gereken evlattır, işi zordur.
eğer anne babasını çok seven ve onların bu kavga yüzünden dargınlaşmasını istemeyen bir evlatsa ; dikkatleri üzerine çekerek kavga konusunu gölgede bırakacak başka bir arıza çıkartır . böylece mevcut olan ilk kavgayı neticelendirmiş olur .
anne-baba da ne yaptıklarını unutarak evladın yok yere çıkardığı kavgaya odaklanır . bu sayede anne ile babanın arasının açılması önlenmiş olur .
(bkz: astarı yüzünden pahalı olmak)
(bkz: baba beni karıştırma baba)