bugün

çaresizliğin sebebidir.
hayat karmaşası ve maskelerin ardında hayatı yaşamaya değer kılacak bir şeyler aramaktır. hayatın insan için devamlılığını sağlayan moral seviyesinin yüksekliği açısından önemlidir.
hayatın içinde mutluluk aramak kadar zor olan olay.
öleceğini bildiği halde yaşamaya benzer.
Türkiye'de adalet aramak gibidir.
Leblebi ve fıstık dolu kuruyemiş tabağının içinde badem ve kaju aramaya benzer.
çok düşündüm yazacak bi şey bulamadım. sonra düşündüm de belki de yapmaya çalıştığım olayın kendisidir.
Hayatın anlamını insan ilişkilerinde aramak gibi boş bir çaba.
anlamsızca olmasına karşın sürekli yaptığım eylem.
Samimi bir duyguyla anlam peşinde olan bütün müslüman ve ateistler için.. Bitene kadar okuyun lütfen..

"Allah" demek, "anlam" demektir beyler! Hayatınızda allah yoksa orada Anlamsız bir hayat vardır.
anlamın adresi basit ve bellidir. (din!)

Ancak!

din de doğru anlaşılmayınca hayat yine anlamsızlaşır. Mesela "allah" ın tam olarak ne olduğu bilinmezse, "ilah"ın ne olduğu bilinmezse Yani allah'ı gereği gibi tanıyamaz, bu kavramların içlerini boş bırakırsak catlak bir dini anlayış kaçınılmaz olacaktır. Allahı öğrenmek için başvurduğumuz adesrimiz allahı nasıl öğrendiğimizi de etkileyecektir kuşkusuz. Çünkü kaynak ne kadar sağlam olursa, buradan çıkan sonuçta o kadar sağlam olur. Allahı en iyi tanımlayan yine kendisini en iyi bilen allahtır. Allahın kudretinin karşısında adeta bir hiç olan insanın kafasına göre allahı tanımlaması olacak şey değildir. Ancak bu yanlışa düşen çok din adamları vardır. Bunların kafalarına göre yaptıkları tanımlardan dolayı din fıtrttan uzaklaşmış, yaşanmaz bir ruhbanlık haline gepmiştir. (rum 30)

Allah kendisini kuranda tanımlıyormu diye soranlar için şu videoyu sizlere öneririm. Video biraz uzun. Onun için bu konuda ciddi bir arayış içerisinde olmayanlar bence vakitlerini boş harcamasınlar. müslüman olanlar ve olmayanlar içerisinde "anlam"ı samimi araynlar için birebir bir video. Adamın kim olduğu önemli değil. Kişilere değil, fikirlere odaklanın ki sözlerin arasında kendi ön yargılarınız karşınıza çıkıp sizin anlamanızı etkilemesin.
https://m.youtube.com/watch?v=Dl5L8gLsbSs

Bu kadar konuşmadan sonra, hala anlam yok, bulamadım diyorsanız anlama kapasitenizden ve ıq seviyenizin yüksekliğinden şüphe ederim doğrusu.
uykuya dalmadan hemen önce yaptığım.
sizofrendir. bir de delilere deli dersiniz. biz akilliyiz siz delisiniz.
Bizler, hayallere, parlatılmış hülyalara aldanmış halde, keskin bir anlamsızlık tarihinin içinden sürünerek geçmekteyiz.

görsel
Aradığını bulamayanın aradığı hede.