bugün

Ankara'da üniversite okudum ve kısa bir süre önce atandığım için ayrılmak zorunda kaldım. Tesadüfen ankaradaki cami sayısı çarptı gözüme. Sonra hastaneleri ve kütüphaneleri de araştırdım.

Yorum sizin vicdanınıza kalmış.

Cami sayısı: http://m.ensonhaber.com/haber.php?id=281457

Hastane sayısı (devlet):
https://tr.m.wikipedia.or...27daki_hastaneler_listesi

Kütüphane sayısı:
http://www.ankaramiz.com/...9-kutuphane-var-ama/16179
hepsi ayni sayida olsa bile dolacak olan sadece hastahaneler olacagi icin sorun degildir. en cok hastahane olmasi lazim. bizim milletin en cok kullandigi yer orasi. mental olarak ta gerekiyor.
Hastayı beş vakit camiye götürün bırakın bakalım iyileşecek mi?

5 vakit gidiyor olabilirler ama her vakit ayrı ayrı camilere gitmiyorlar herhalde fasulye olsun diye.
Ankara'nın müslüman olduğunu gösterir. Dinsiz mi olsun millet ha dinsiz mi. Haaaaa?
Tüm müslümanların 5 vakit namaz kılması durumunda kimseye yetmeyecek olan camilerdir.
Yakında sayıları daha da artacak Allah'ın izniyle.
Nüfusun %1'i okur olsa diye kabul ederseniz zaten ülkenin cahilliğini ve niye cami sayısının çok olduğunu kendi ağzınızla açıklamış olursunuz.

Hasta sayısı artmasın ama okuyan sayısı artsın. artsın ki bu hurafelerden kurtulalım, artsın ki bilim ilerlesin, Türkiye ilerlesin.

E sen zaten okur sayısını %1 alırsan baştan yenilgiyi kabul etmiş oluyorsun ak şekerleri kurtarmanın yanı sıra.

Açın bol bol kütüphane, gezici kütüphaneler olsun, kitaplar dolsun taşsın, insanların gözüne sokulsun, okusunlar, öğrensinler.
Zengin dindarlarin hakk bizi cennetine koysun diye ilk isleri camii yaptirmalarindan cikan sonuc.
Not: orknek zengin is adami izzet baysal.
3 bin tane cami varmis.. 2 tanesine belki gitmisimdir.. hastanelere mecburen gidiyoruz ama burokrasisi yildiriyor.
Lanet olsun diyorum.
Kutuphane ile pek isim olmadi çünkü üniversiteyi başka sehirde okudum.

Bu sayilarin arasindaki uçurum ironik tabi ki.
(bkz: imanlanıyor muyuz gençler)
3. Dünya ülkesi nedir, nasıl olunur sorularının cevabıdır.
CAMI YAPTIRILIRKEN KARA PARA AKLAMAK KOLAY, AYNI ZAMANDA SAYGIN ADAM OLUYORSUN.
Dinsiz toplumu duzeltmek isteyen saygi deger yöneticilerin binlerce yapmasina rağmen önünü alamadigi durumu açıklar. Okul, Hastane ve kutuphaneleri de yikip cami yaparsak bi şansimiz olabilir.
Sanki her kose basina kutuhane acsak dolup tasacak amk. Om bu ulkede son 20 yildir haber kanallarindaki altyazidan baska bisey okumayan milyonlar var, kutuphane acsan nolcak!
Bazılarının sığırlığını göstermek için.
eksik olanın, din olmadığını anlatır. oysa ülkenin gelişmişlik düzeyi koltuklarla ölçülüyor.
hayatı boyunca kütüphane ye gitmemiş salaklara dert olan durum. ulan hanginiz hayatında kütüphane ye gitti. adam sizin kaçak saray dediğiniz yere külliye yaptırdı madem ankara dasın yürü git.

yok cidden bu yeni nesilde çok angut var. ulan sabah akşam internet başındasınız gelmiş 39 kütüphane var yeaaaa diyor.
kütüphanelerin azlığından şikayet eden beyinsizlerin kütüphanelere gidip raflarda üzerinde parmak izi bulunmayan binlerce kitap olduğunu görmeleri gerekir. kimsenin kütüphane sevdiği felan yok beyler kandırmayın kendinizi. 39 az diyenler ankaraya gitsinler ve merkez kızılaydaki kütüphanelerin bile üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler dışında sinek avladığını görsünler. 39 diyosun ya fazla bile fazla..
En çok zoruma giden de o camilerin boş kalmasıdır. Kardeşim, sanki camiler tıklım tıklım doluyor da sen gelip her köşeye cami yapıyorsun. imam hatip okuyanlarıda çalıştır burda oh ne ala amk. Yavaş yavaş geriliyoruz kanımca.