bugün

Öncelikle raylı sistem gelir aştiden kalkan Ankaray en iyisidir. Ankaray hem hızlı hemde o çevrede yaşayan insanlar için büyük kolaylık. Ayrıca Ankaray Ankara için bir dağıtım noktası pursaklar veya sincan fark etmez hepsinin yolu Ankaray dan geçiyor.

Hemen akabinde Metro ağları ise oldukça yavaş ama otobüsten felan iyidir.

Metronun ulaşamadığı yerler ise tam bir zulüm mecburen ego otobüslerine binmeniz lazım. Şoförler genelde mutsuz onun için agresif kullanan çok fazla var. Adam otobüse adımını atar atmaz abanıyorlar gaza çok düşen oldu benim gördüğüm durakta durmayıp uyanıklığa kaçan, butona basmana rağmen durmayan çok şoför var. Mavi masaya şikayet etsen bir yaptırım yok. Ayrıca büyük şehir şartlar itibariyle zor. Misal ben ayakta 1 saat gidiyorum. Ömrümden ömür gidiyor. Yaşlı biri gelince yer veremiyorum bu halimle çünkü her yaşlıya yer versem yaşlandığımda siyatik olacam ya da romatizma hastası.

Egonun bir altında ise dolmuşlar geliyor 4 liraya adam öldürecek sabıkalı insanlar kullanıyor bu araçları daha ne olsun anlatmaya gerek yok. Işık dinlemiyorlar. Trafik yaya dinlenmiyorlar kral gibiler. Genelde pek kullanmam. Ama egonun gitmediği batıkent gibi yerlerin elleri mahkum.

Taksiler ise tam kabadayı. Sikmediler diye dua ediyorsun.
(bkz: ego cepte)