bugün

ankara'nın hem ilk gelindiğinde hem yaşadıkça sevilebilecek bir şehir olduğunu insanlar pek düşünmez.
ben bir zamandır bu şehirde yaşayan bir insan olarak düşündüm ve bazı nedenler buldum:

trafiğin düzenli akması: istanbul'da var olan trafik keşmekeşi bu şehirde pek yok.

üniversite sayısının fazla olması: üniversite öğrencilerinin şehir nüfusuna oranla fazla olması, şehre seviye getiriyor.
ankarayı sevmek için hiçbir neden yoktur.
ne yazıkki 6 senedir bulamadığım nedendir. sevilmiyor lanet olası.
(bkz: ankara da ikamet etmemek)
ankaranın en çok istanbula dönüş yolunu seviyorum.
Dostlukları bir başkadır o kentin.
Soğuktan mıdır, kuraktan mıdır bilinmez, birbirinize sokularak ısınırsınız.
Derin dostlukların kenti, Ankara' dır.
(bkz: anıtkabir)
Melih gökçek in fışkıyesi.
düşünüp düşünüp bulamamak

hatta olur da melihle karşılaşırım

korkusundan işin biter bitmez topuklamak.

görsel
Bir şehri sevmek için illa onun denizi, yeşili olması gerekmez ki. içindeki yaşanmışlıklar, hatıralar, okuduğun okullar, çocukluğun, arkadaşların derken ben birçok neden sayabiliyorum aslında. Birkaç yıl sonra bu şehirden ayrıldığımda o kadar eminim ki burayı özleyeceğime. Ya da yıllar sonra başka bir şehirdeyken tekrar ankara'ya geldiğimde sokaklarındaki anılarımı anımsadıkça gözlerimin dolacağını o denli iyi biliyorum ki. E daha ayrılmadan buradan, özleyeceğimin garantisini veriyorsam, beni hüzünlendiriyorsa bu anılardan uzaklaşmak, bu bile ankara'yı sevmek için gayet yeterli bir nedendir.
Benim için cebeciden kızılaya yürüyüş.
istanbula olan mesafesi. istanbullu ukalalığının yerine angaralı samimiyeti mesela.
ankaraaaa!! seni yaşadığım yer olduğun için değil, içinde gardaşlarım olduğu için seviyorum.

arabamın arka camına yazdırdım. trafikte denk gelirseniz çekinmeyin çay ısmarlarım size.
(img:#1)

atapark manzaradır.

(bkz: bir saate gelene bimden ice tea ısmarlarım)
kolaylıkla bulduğum nedenlerdir.Ocak ayında titreterek yükselden geçmeyi se seviyorum.Bahçelideki butiklere girmeyide.Hava ısındığında biraları alıp seymenlere gitmeyide.Bu kadar ulu orta olmasını bile seviyorum.insanların haberlerde gördüğü göremediği eylemlere direnişlere tanık olmayı da mesela.sıhhıyede ki sabah koşuşturmasını da.Atakuleden o eşsiz manzarasını da.Hiçbir yerde olmayan o kocaman simidini bile seviyorum.Bi de sevdikleriniz varsa tadından yenmeyecek olan şehir.Seviyorum kız seni.