bugün

Hiç birşey. Nothing. Nichts. Ingenting. Niente.
(bkz: gölbaşı)
ankara aşklarının sahici olması. öyle ki, kışın ankara soğuğunda sevgilinize ağzınızda atkı bağlıyken onu sevdiğinizi söylemeniz, soğuktan ve atkıdan sesinizin tam çıkmaması, fakat ağzınızdan çıkan buhardan sevgilinizin sizin ne demek istediğinizi anlaması.
* anıtkabir
* vega
* pilli bebek
* kurtuluş parkı
o'nun da ankara'da olması yeter de artar bile.
maalesef i. melih gökçek de bunlardan biridir. melih'siz bi ankara bile hayal edemez olduk. hele ki o billboardlara koyduğu yakası bağrı açık, döşü kıllı fotoğraflarını bizle paylaştığı için kendisine minnettarız.
bilhassa varoş mekânlarda fink atan çakma ülkücüleri.*
ankarayı binaları ankara yapmaz, ne kadar aşıksanız o kadar güzeldir ankara. ankara o zaman ankara olur.
anıtkabir, tbmm, odtü, soğuk havası, ciddiyeti ve resmiyeti.
karı.

yani kar'ı.
etrafında hiç su birikintisi olmaması.
yazan üçüncü kişi olarak bende diyorum ki (bkz: behzat ç)
hacı bayram camii, türbesi ve dönerci nazım usta...
simididir.
pavyonları'dır.
3 tane a ile birer tane n, k ve r hafleridir. evet, ankara'ya hiç gitmedim.
(bkz: tunalı)
i.melih gokcek'in i'ligidir.
Melih baskandir ankarayi ankara yapan.
Ankarayı Ankara yapan her entry de başka şeylerin seviliyor olmasıdır. Herkesin Ankarası başkadır , herkes şu yok bu yok der ama memleketim yine de konuşturur kendinden bir yolunu bulup...
Çukurlarla dolu yollarında maşallah yazılı kuşların aynalarına takılı olduğu 100km hızla giden dolmuşları da burada anmak isteriz..
başkent olması.
yozgat'tan göç alması
umulur ki, "sn. melih gökçek" diyen yoktur.
bu insanı ilk söyleyen kişi olarak ne kadar şerefe nail oldum, anlatamam.

hatta; ankara ismini "gökçekpolis" olarak değiştirmeyi öneriyorum.
deniz olmadığı halde, allah ü teala nın sevgili kulu olduğu için; her rahmetde-yağmurda bize yüzme öğreten insan.

not: bu arada istanbul için de, sn. başkan dr. kadir topbaş hakkında aynı duygular paylaşılmaktadır.
A-N-K-A-R-A.
edit: anlamadın di mi.
(bkz: anıtkabir)
güncel Önemli Başlıklar