bugün

insana kafayı yedirten sistemdir.

batıkent'te oturuyorum. okula toplu taşıma sistemi ile gitmeye çalıştığımda yapmam gerekenler şu şekilde. öncelikle otobüsle 5 dakikalık bir yolculukla batıkent metrosuna varıyorum. metroya binip okulumla hiç bir alakası olmayan kızılay'a gidiyorum. kızılay metrosunda inip çayyolu metrosuna biniyorum. ardından odtü durağında iniyorum. bu geçen sürede ankara'dan eskişehir'e hızlı trenle gidiliyor.

eskiden her yere giden otobüsler vardı. okuldan çıktığım zaman metroyu tercih etmek istemezsem etimesgut'a giden otobüse binip, inip ardından bi aktarma daha yaparak çok uzun süre geçmeden eve varabiliyordum. melih gökçek çoğu otobüsü kaldırdı. sebebini eskişehir yolunu rahatlatmak ve halkı metro kullanımına teşvik etmek olarak gösterdi. eskişehir yolunu rahatlatmak için yaptığı bir başka şey ise ormanın ağzına vurarak izinsiz yaptığı yoldu. bu yaptıklarının hiç biri eskişehir yolunu rahatlatmadı tabii ki. yeni getirdiği metro tam bir mühendislik harikası zaten. içerisinde tutunmanız için dizayn edilmiş alanların boktanlığı sayesinde herkes meksika dalgası yaparak seyahat etmekte. koltukları çin halkına göre tasarlandığı için * yapıldığından beri 2 kez oturabildim. kendimi şanslı bir birey olarak görüyorum bu şerefe erişebildiğim için yine de. mekanik konusuna değinir isek metro kağnı hızında hareket ediyor. varacağınız varsa da varamıyorsunuz. einstein'ın görelilik teorisi bile işlemiyor. ve final boss olarak şunu söyleyebilirim ki metro vagonlaro platformun yarısına kadar geliyor. istasyonun yarısı boş, evet. simcity oynarken bile bu kadar fail'i bir araya toplayamazsınız.

yukarıda yazılan her fail'in üstüne bir de şöyle bir combo eklenecek. batıkent-kızılay metro hattının en az 2 ay boyunca son istasyonu akköprü olacak keçiören metro yapımı yüzünden. halkın mağdur edilmeyeceği yazılmış. okudum ve kahkaha attım sadece. türkiye ve mağdur olmamak öyle mi?

http://www.sabah.com.tr/a.../02/28/kizilay-2-ay-iptal

dinozor döşe dinozor.