bugün

ankaralılar'ın melih gökçek- kemal kılıçdaroğlu'nun karşılıklı iddiaları neticesinde ortada kaldıkları soru.
gökçek ve kılıçdaroğlu kapısmasından sonra hıc bır soru gıbı bu soruda cevabını bulmamıstır.
bezinin en pahalısını biz kullanıyoruz,en fazla vergiyi biz veriyoruz da bir tek sayaç mı zorumuza gitti,silkin ve kendine gel ey memleketimin güzel insanı.
ilginç olan i. melih gökçek in doğalgazı ankara lılara peşin satmasına rağmen doğalgaz borcu en , en , en fazla olan belediyenin başında olması.
(bkz: ankara dünyanın en pahalı sayaç pilini mi kullanıyo?)

hemen başımdan geçen bir olayı anlatayım:

bizim sayacın pili bitmişti, adamları aradık(çünkü pili kendin değiştirirsen yani ordaki kapağı kendin açarsan, bilmem kaç küsür ytl para cezası varmış!), neyse güzelce geldiler, tornavidayı kapağa takıp açtı, içinden güzelce iki tane basit, bildiğimiz, tombul duvar saati pilini çıkardı, sonra yenilerini taktı gitti. bizde doğalgazımızı kullanmaya devam ettik. sonra gaz bitti, derken gaz yüklettik. sonrası ohaaa, faturaya bi baktım 21 lira saat pili değiştirme ücreti.
yani saat pahalı, pili daha pahalı. sonrasında bütün ev arkadaşlarımla, i. melih gökçek i güzelce andık tabiki.
ankara büyükşehir belediye başkanı melih gökcek'in yanıt ver(e)mediği soru.
melih gökçek-kemal kılıçdaroğlu tartışmasında ankaralıları ilgilendiren soru.
öncelikle tanım: ankara halkının sayaç konusunda yediği darbe akabinde halkın içinden gelen sesdir.

araştırdım taraştırdım her yere baktım bu sayaç olayına girince kendimi bir benzinlikte buldum. yeminle bir pompa o kadar değilmiş. hatta bu sayaca verilecek parayla yapılacakları sayıyorum.
- hollandaya gidiş-geliş bileti alınabilir.
- lüks bir otel odasında bir rusla duş alınabilinir. *
- amerikada 1 aylığına sağlam bir oto kiralanabilir.
- gemlik belediyesi düğün salonu kiralanabilir, pasta piyanist dahil.
- bok püsür çeşit her harcamayı da yapan bir öğrencinin aylık masrafı karşılanabilr.
- golden bir yavru köpek alınabilir.
- bir play-station2 üzerine birde telsiz ev telefonu alınabilir. *
geçen sene abone olan babaların evine ve tüm binaya eski mekanik sayaçtan takılmıştır. milletten söktüğü sayaçarı kakalamıştır bir nevi. bunları neden takıyorsunuz diyen babama ise belediye çalışanı zaten tüm elktronikleri sökeceğiz amca bunlara döneceğiz demiştir. sayacın pahalı olması bir yana kafasına göre istediği yere mekanik, istediği yere kartlı elinde ne varsa onu takıyor adam.