bugün

aslında başlık olarak ankara'da üstgeçitlerde yürüyen merdivenlerin çalışmaması olacaktı fakat 50 karakter sınırına takıldık. olsun anlayan anlar okuyunca diyerek izahımıza geçiyoruz..

efendim malumunuz ankaralılar bilir üstgeçitlerde yürüyen merdivenler vardır, kolaylık olsun diye yapılmıştır. fakat bunların çoğu çalışmaz. işte bahsi geçen eziyet budur. o yürüyen merdivenler çalıştırılmayacaksa ne diye yapıldı bize eziyet için mi? çünkü yürüyen merdivenden inip çıkması normal merdivene göre daha yorucu oluyor. bu bağlamda benim kaybolan kalorilerimin hesabını kim verecek. soruyorum buradan. eki eki eki...

(bkz: tv de haber bülteni izleyen yazar modeli)
bir ankara'ya bok atma araci olarak yuruyen merdiven.

by paris hilton. bayinizden isteyiniz.
ankaralıların gerçekleri görmediğinin bir işaretidir. sanki çalışıyor da ben çalışmıyor diyorum. bakın şu işe! ne güç varmış ben de!
yuruyen merdivenin calismamasi allah'in hikmetidir efendim.* kicimizi kaldirip iki basamak cikiverelim diye gaza getirmek amacli hususi tasarlanmistir. yok oyle armut pis, agzima dus. *
dosdoğru bir tespittir. merdivenlere eziyettir. hergün üstlerinden binlercesi geçiyor efendim. sevgilisi ile, kızı ile, oğlu ile, kafasında binlerce düşüncesi ile, elinde aynası ile hatun kesmeye, sırtında okul çantası ile, aşti yakınlarnda valizi ile, ...
taşı babam taşı... kimse merdivenlerin halini düşünmez ki? hem ayaklarının altında ezdiklerini kimler düşünüyor ki??
"deden de yürüyen merdivene binerdi"

(i.melih gökçek, anıttepe'de spor yaparken, 2007)
bir de bunun ankaraydaki yürüyen merdivenlerin çalışmaması versiyonu vardır. efenim bunlar ne hikmetse tam siz bindiğinizde zınk diye duruverir. geri dönseniz arkanızda bir sürü insan vardır dönemezsiniz. yok buradan çıkayım deseniz bu seferde normal bir merdivenin basamağından daha yüksek basamaklara sahip olan yürüyen *merdiveni çıkma eylemi soluk soluığa kalmak akabinde buna sebep olana sövmek ile son bulabilir.
butun bu eziyetin sorumlusu ankara'dir. istanbul'da yuruyen merdivenler saatte 25km hizla gider, siz binince calisir asla ve kati suretle siz ustundeyken durmaz. durmadigi gibi eger istanbullu iseniz yuruyen merdivenlerde soguk icecek ikrami belediyedendir. arzu ederseniz muzik de dinleyebilirsiniz.
istanbul insanının ankara insanına hep yüksekten bakmasının sonucunda böyle gereksiz bir konunun da açılmasıdır. ankaralılar hareketli insanlardır kalori kaybetmeyi severler.
güneş enerjisiyle çalışan yürüyen merdiven yapılsındır. yahut yürüyen merdivenin rıht yükseklikleri düşürülsündür. gökçek uyumadır.