bugün

(bkz: seçim kampanyası)
bir gün istanbula yolunuz düserse marmaray yaptık ey ahali. sandık başındayken aklınızda bulunsun.
yavşaklıktır nokta net görende mogan gölünün altından geçirdiler çayyolu- aşti, batıkent- sincan , keçiören kızılay metro hatları ile birleştirip bitirdiler sanacak tünelleri.

sahi bu metro hatları ne zaman bitecek de trafik rahatlayacak amk.
hiç şaşırmadığım durumdur. o ankara billboardlarının dili olsa da konuşsa. nelerin reklamlarını üzerlerinde taşımadılar ki yağ damladı üstlerinden.
organizasyon hatasidir. danismani isleri karistirip sicmistir. besiktas ta ulus oldugu cikmis aklindan ankara ulus gelmis masum.
ulaştırma bakanlığı el atınca normal olandır.
modern yobazların çekemediği reklamdır.
hizmetle yükümlü insanların yaptığı hizmeti şova dönüştürme çabasıdır.

türkiye'de hala oturmayan bir bilinç var.
''ben(halk) başbakan'dan daha üstünüm.''
o adam orada başbakan sıfatıyla bulunuyorsa, senin benim oyum sayesinde.
göt kıllarının, tayyar'ı tanrı olarak görenlerin idrak edemediği şey bu.

- ben marmaray yaptım
+ e yapacaksın tabii amk. ona talip olup oy dilendin, başbakan seçildin çünkü.
- ama duble yol bile yaptım
+ bak hala.

yalnız ankara'da 20 yıldır bitmeyen metro projeleri varken, marmaray reklamını orada yapmak komedi olmuş. kesin melih gökçek'in işidir.

''lan gerzekler, bakın ben 20 yılda karadan metro geçiremedim. adamlar denizden geçiriyor. hadi bana oy verin.''

işin tuhaf tarafı, yine oy alacak.

neyse gidip patronuma ''tasarım yaptım'' diyeyim. ''işin bu yapacaksın tabii'' derse, gideyim başka şirketin ofisine tasarımımın çıktısını asayım.
bu vatanın tek parça olduğu aşikardır. türkiye'nin her ilinden insanlar gelecektir. bir hayaldir ve gerçek olmuştur.
lan yoksa? Dedirtmiştir. Bakarsın marmaray ın bi ucu keçiören den çıkar. 15 yıldır boşuna mı uğraşıyolar aga.
Marmaray deniz altı tünel geçiş olması ve ülkemizde üst düzey bir yenilik olarak kabul edildiği için istanbul'a yakın olan şehirler ile bu heyecan paylaşılmak istenmiş.