bugün

Faşist bir devletin işidir.
andınız ne lan? diye tepki verilecek garip şey.
Andımız olarak söylenmesini daha iyi buluyorum.
biz çocukken büste çıkıp okumak için birbirimizi ezerdik. resmen çıldırırdık tüm okulun önünde andımızı okuyacak kişi biz olacağız diye şimdi neden bu kadar batmaya başladı and okuma acaba? cidden merak ediyorum ya mantıklı bir cevap verebilecek olan var mı? aynı durum 23 nisan kutlamaları, 29 ekim kutlamaları için de geçerli. şiir okuyalım, koroya girelim diye canımızı dişimize takardık şimdi ise bu kutlamalar kaldırılmaya çalışılıyor. anlamıyorum. anlamayacağım...
neredesin sen diyesim geldi. andımıza gelene kadar. okullarda eğitim karmaşası bu senede yaratıldı. hiç birşey olduğu yok. bi andımız kalmıştı dediğim hede.

edit: başlık andınız olmasından; ilk cümlemin kurgusunun önemli baskısıdır. israil de azınlık olsan okulda bırak ölene kadar okuttururlar. böyle giderse bu masum şeylere dil uzatmanın ve halkda değerlerinin düşürülmesinin cezasını israil gibi zihniyetli insanların,milletlerin işgaline ugratacaktır. ondan sonrada ölene kadar adamların sacma sapan şiirlerini ezberlersin. yazıktır günahtır.
bunu zorla okutulmak olarak algılayan ilkokulludur cocukların erdemli yetismesi icin onemli bir adımdır. sozleride her Turk un soylemesi gereken guzel sozlerdir.
(bkz: andımız) sizin değil, bizim anlamında. başlık sıçıcam diye kastıkça kasan yazar zırvası.
hitler ve musollini zorbalığının türkiye versiyonudur...
vatansız pezevenklere, vatanın tüm kaynaklarını sömürüp, harcaması karşılığında yapılan durumdur.
(bkz: andınız bitti tamam yeter)
andımız zorla okunulan birşey değildir. biz ilkokuldayken okutmak için birbirimizle yarışıyorduk.
Türkiye diye bir ülkenin Dünya toprakları üzerinde varlığını sürdürmesini sağlayan yüce insanların, zamanında ülkemize armağan ettikleri andımızı büyük bir şevk ile okumaktır Türk'lük duygusu. alnımızın teriyle var ettiğimiz andımızı, pis ağızlar zorla okuyarak kirletmemeli zaten. NE MUTLU TÜRK'ÜM DiYENE!
her Türk ya forvet doğar yada siyasetçi anlayışının uzantısı olan küçüklükten nutuk atmaya alıştıran günlük nara operasyonudur. iyidir hoştur. ayrıca her gün ettiğimiz yemindir bir zamanlar onun için bu vatanı böldürmeyeceğiz Atatürk ü unutturmayacağız.
"andınız" diyerek inceden türklere ayar veren başlık. bir tarafı ile de haklı: biz türkler de sıkılmadık mı andımızı okumaktan? sanki yaramız varmış da gocunuyormuş gibi türklügümüzü bağırmaktan?
imza atmak isteyenler için güzel bir kampanya başlamıştır.

http://www.andimizkaldirilsin.com/index.php?ekle=1
andımızdır o. Bizimdir yani.
Kuzey Kore gibi militarist ve katı politikalı bir ülke vatandaşı iseniz kaçınılmazdır.
kemalist zihniyetin ürünü.
Türk olmayanlar, ve ek olarak Türk düşmanı olanlar andımızdan elbette haz etmezler.
Sıkıntı yok, bu and bizim gönüllerimizde söylendiği sürece, sizin canınıza okumaya devam edeceğiz inşallah.
Sırf Atatürk'ü ülkenin zihniyetinden silelim gibi abuk sabuk gülünesi bir zerzevatlıkla kendini güya Türk görenlerin eleştirdiği ve sonunda içine ettiği hal. Ulan sen Türksen ben de kayın ağacıyım gerizekalı. Al oturduğun yerden PKK'ya anca sallar, kahar çekersin dübürünle işte. Atatürk silinmedi ama ülkenin temelleri bir bir kırıldığı için iç savaş bölünme kıyılarının dibinde geziniyoruz öküz akpliler.
fransa fransızların,almanya almanların türkiyede türklerindir.sindiremeyen siktirolup gitsin.
Arnavutum ve andımızı okumaktan hiç gocunmadım. Hep beraber bu ülke sınırları içinde yaşıyoruz ve türklere müteşekkir olmalıyız. Nedense kürtler dışında bu ülkede hiçbir millet mağdur edebiyatı yapmıyor.
kürtler dısında didin yaa.. way azını öpsünler..
(bkz: ülkemizde vatansız yavşakların hala nefes alması)