Kaldırıldığından beri her sabah içimden okuyorum ben. Ama gelin görün ki sabah andımızla gözünü açan nesilden olan ben bir halt yapamıyor. Bence sorun andımızın kaldırılması değil ama siz daha iyi bilirsiniz tabii.
akp'nin türk milletine ihanetlerinden biridir.
bu işler öyle antla falan olmuyor malesef. siz çocukken beraber ant içtiğiniz, doğruyum çalışkanım dediğiniz diğer arkadaşlarınızın bir kısmı şu anda mal stokluyor, ailesine yalan söylüyor, parasını faize yatırıp çalışmadan kazanmaya devam ediyor gibi gibi. arttır arttırabildiğin kadar.
şu barzoların dilinden yok faşizm yok emperyalizm yok kapitalizm gibi kelimeler duyunca beni bir gülme alıyor. eşşeklerle muhabbetinize devam edin siz yemin etmeseniz de olur ğeval ğeval. mına koduklarım.
faşizm uygulamasıdır antla öntle lmaz bu işler .
tekrarlamakta yarar var;

andımızdan rahatsız olan türk düşmanıdır.
Siz ilkokuldayken hiç, bütün okulun sırada olduğu bir anda, sabah derse girmeden, "andımızı" okudunuz mu? Bütün okulun, sizin sözlerinizi tekrar etmesine şahit oldunuz mu? Ben okudum. Öğretmenlerime teşekkür ederim. Çocuk masumiyetimize işleyen,heyecanımızı tam bir özgüven, cesaret, umut olarak dönüştüren anlardı.

Cumhuriyet, Anadolunun dört bir yanındaki başı kabak yalın ayak, sümüğünü yırtık önlüğünün koluna silen, lastik ayakkabılı, yoksul ailelerin kavruk çocuklarına "Türküm, doğruyum, çalışkanım" diye haykırmasını sağladı, onlara özgüven verdi, her sabah... O sümüklü, siyah beyaz fotoğraflı çocuklar büyüdü; vali, kaymakam, asker, polis, hakim, savcı, avukat, doktor, öğretmen, bürokrat, diplomat, akademisyen, sanatçı, sporcu, siyasetçi, işadamı oldu...Hiç kıvranmaya gerek yok; andımızdan rahatsız olan Türk düşmanıdır.
Akp'nin yaptığı en mantıklı ve en güzel eylemlerden biridir. Geri getirilmesi teklif dahi edilmemelidir.

Keşke istiklal marşına da el atsalar böyle.
açıkçası camiilerde kuran kursunda zorla dua ezberleten hocadan farksız bir şekilde okullarda da öğretmenler bize bunu zorla ezberletiyorlardı. hangimiz,kaçımız uyguladık ki orada yazanları, her sabah söylediklerimizi ? gereksiz bir ritüeldi, gerçi çoğu şey öyle ama olsun.
hainliktir.

net.
Yaşadığı topraklara saygısı olmayanların zoruna giden bir eylemdi.

Biz türk müyüz ? Diyor mesela .Evet değilsin ama yaşadığın topraklar Türk toprağıdır.Bunu milliyetçi olmayan " önce insan " diyen bir insan olarak söylüyorum.

Toplumları bir arada tutan , aidiyet hissettiren şeyler vardır.bu da onlardan biridir. Sen o ant'a katılmıyorsan zaten söyleneni de tekrarlamazsın.Nedir zoruna giden ?
ileri demokrasi uygulamasıdır.
Abd gibi normal demokrasilerde ise ilkokul çocukları her sabah bayrağa dönüp ayakta, elleri kalplerinde ülkelerine bağlılık yeminini tekrarlamaya devam etmektedir.
(bkz: pledge of allegience)
Ahanda metni de bu:
"I pledge allegiance to the Flag of the United States of America, and to the Republic for which it stands, one Nation under God, indivisible, with liberty and justice for all."
Akp'nin yaptığı tek akıl kârı iş olabilir. Varlığımızı Türk milletine armağan ederek geçti ömür. Basmakalıp ve okuduğumuzda hiçbirimizde herhangi bir duygu uyandırmayan bir anttı kendisi. Bir de hocanın gel kızım bugün sen oku dediğinde herkesin önüne çıkarak okumanın yarattığı korku dolu anlar. -Günaydın arkaaaşlar
+Saaa-ğol
on numara olay.

emeği geçenlere teşekkürler.
Son ayların milliyetçileri ucube akp lilerin zamanında bu eylemi nasıl savunduğunu gösteren ibret vesikasıdır.
Herhangi bi ırka "Turk'um" diye yüzlerce kez tekrarlatma yapsaniz da o Turk olmaz.

Ayni şekilde, pyd bolgesinde canla başla zor bi sekilde yasayan bir Turkmen çocuğa her sabah "Kürtum" dedirtmek de aynı saçmalığa girer.

Ha üstünlüğümü ifade ederim diyorsan, o da kendince bunu deme hakkına sahip olur.

Aynı şekilde o dedirtse bile, yine senin ayni yanlısı yapma gibi bi zorunluluğun yok. Yanlış yanlissa, her şartta yanlıştır.

Turkum dedirtmek çözüm olsa, 30 yıldır pkkyla ugrasmazdin.

Artık asin bunları.
akp'nin ender icraatlarındandır. sonuçta hiçbir çocuğu, hatta hiçbir kimseyi askeri disiplinde bekletip zorla yemin ettirmek lüzumlu bir iş değildir.
pkk'nın istediği üzerine kaldırandır. kaldıran ise akp'dir.
ama olsun arkadaşlar; cehape hdp ile rörörörör yapıyor.
atatürkten korktukları için onun la alakalı ne varsa değiştiriyorlar.tekrar gelirde saltanatı kaldırır diye.ama akıllardan asla silemeyecekler.
bu gidişata göre yakındır paranın üzerinden de kaldırmaları.
akp'nin ikiyüzlü politikalarından biridir.

unutma, unutturma..
AKP döneminde gerçekleşmiştir, neden kaldırıldı çünkü Türk'üm doğruyum çalışkanım, ne Mutlu Türk'üm diyene diyordu, şimdi milliyetçi geçinen aktroller ozaman maşallah gık demedi, yine karşı çıkan CHP oldu, tabi dönem değişti bu aktrollerde değişti, yarın yine değişir bunlara güven olmaz, sahte milliyetçiler sizi.
akp'nin planlarındandır.

unutma, unutturma..
bugün şehit için üzülenlerin, milliyetçi kesilenlerin zamanında ne gerek var lan bu andımıza istemiyoruz diyerek desteklediği olaydır.
teröriste verilen tavizlerden sadece birisi.
terör olayları sonucu andımızı babam mı kaldırdı demek istediğimdir.

bunlar olduğunda alkış tutuyordunuz, şimdi kürt oldukları için dükkanlarını yakıyorsunuz.

teröristlerle el sıkıştığınız günlerin eseri bunlar işte!