Şimdi Düşünün O Çok Sevdiğiniz Arkadaşınız Veya Sevgilinizle Kavga Ediyosunuz O Üzüntüyle Evdeyken Ananız Bişi Dediğinde Tersliyosunuz Falan Ama O Tersleme Annenizin Kalbinde Ne Derin Acılara Sebep Oluyo Bi Bilseniz.Gelelim Asıl Diyeceğime Diyelim Allah Korusun Bir Kaza Geçirdiniz Bi Bacağıniz Koptu Yada Bir Kol Yada Gözünüzden Oldunuz Varya Allah Korusun Öyle Bişi Olduğunda O Cok Sevdikleriniz Size Bir Süre Üzülür Falan Ama Sonra Unutulursunuz Size Bakan Her An Düşünen O Üzdüğünüz Ananız Babanız Olur. Bu Yüzden Herşey Bir Yana Anamız Babamız Bir Yana Diyin En Hayırlısı Budur Beyler Kıymet Bilin Kıymet.
mükemmel bi nasihat..

tıpkı 'Allah analı babalı büyütsün' dileği gibi..

dünyaya dar gelecek anlamlar yüklü bu cümleler, günlük hayatta basit birer söz kalıbıymış gibiler oysa..
Anne ve baba ara ara üzülmelidir tıpkı onların da bizi iyi olmamız için üzdüğü gibi.
cidden üzmeyin nolursa olsun sizin arkanızda olacak sizi koruyup kollayan onlardır allah korusun birşey oldugunda vicdan azabından suçluluk duygusundan duramazsınız. misal ben yetimim çok üzdüm şuan kendimi suçluyorum suçluyum zaten özür dileyecektim, elini öpecektim, sarılacaktım vefatından kendimi sorumlu tutuyorum sürekli ben öldürdüm ben katilim diyorum..

zamanınız varken bazı şeyler için özür dileyin, öpün, sarılın, koklayın doyasıya kokusunu içinize çekin aşk maşk diyorsunuz ama cidden ana baba acısı kadar koymaz. vefat ettikten sonra çok aglarsınız ama zaman geriye alınmıyor. degerlerini anlamak için vefat etmelerini beklemeyin! allah'ım annemi bize bagışlasın.