bugün

"şehrindeki amerikan üssüne rağmen adanalılığıyla övünen insan"

sanırım türkiye'de memleketleriyle en çok gurur duyan topluluklardan biridir adanalılar. mert olmakla, yiğit olmakla sürekli övünürler. hatta kendilerine has deyimleri vardır bu adanalıların. fakat işin komik yanı kentteki devasa amerikan üssüne rağmen hala böyle gururlu gezebilmeleri. adanalı olmayı marifet sanan bu tipler iş amerikan üssüne gelince nedense hep sus pus olurlar. gerçekten trajikomik bir durum bu aslında.
amerikan üsslerini oraya koyduran zihniyet nasıl türklükleri ile övünüyorsa ve en büyük milliyetçi oluyorsa, bir adanalıda gayet rahat bir şekilde adanalılığı ile gururlanabilir.
"ne yapsın üssü mü bombalasın?" diye sorulası durumdur. saçma sapan kafanızla gelmeyin.
polat abimiz önümüzdeki hafta amerikan üssünü ortadan kaldıracağından dolayı övünmekte haklı olan insandır.
üssü bombalarsa burada eleştirenlerin terörist diyeceği insandır.*

Ordusu, hükümetleri, istihbarat servisleri, ekonomisi amerikan emperyalizmine hizmet eden bir ülke adına adana'da bulunan amerikan üssü çok görülmemelidir.

Ha bu iddiayı ortaya atan troll arkadaşa o üssün kapatılması için insanların günlerce, aylarca eylemler yaptığını tutuklandığını, polis tarafından dayak yediğini, hatta kolunun kırıldığını hatırlatmak gerekiyor. eee tabii sorarlar bunlar oluyorken, sen neredeydin diye?
adanalı olmayıp ta adanalıların adanalı olmakla duydukları övüncü çekemeyen, napcağını şaşırmış insanın açtığı aptal saptal başlığa g.tüyle gülen insandır efendim bu insan.
adanalılar bu başlık için ne dedi?

(bkz: napak üssü mü bombalayak)
ilk gördüğümde bu ne saçma bi düşünce lan dedim. düşüncelerimde değişme olmadı hala aynısını diyorum. tamam ben de adanalıları sevmem ama ne alaka lan harbiden ? siviller ne yapacak ? taş mı atacaklar amerikan üssüne.
amerikan üssünü oraya adana halkının koyduğuna inanan salakların hastalıklı düşüncesidir bu. önce milliyetçiyim sonra adanalıyım memleketiyle övünse herkes zaten senin gibiler adam olurdu.
biz de akp tarafından yönetiliyoruz ama türk oluşumuzla övünüyoruz denilen yaman çelişki.
(bkz: sokağında kilise olan utanmaz imam)
ilk görüldüğünde üssü sanki adanalılar yaptırmış hissi uyandıran saçmalık.
amerikan üssünü gece kondu zanneden zihniyetin sıçırtması.
üs ün başka yerde olması durumunda neler olabileceğini düşünmemiş yazar söylemi.üs ün sınırları hala kurulduğu günkü gibi satılmış toprak olsa idl israil gibi filistinden satın aldıkları toprak gibi olurdu ama durduğu yerde durduğuna göre burada adanamızın payını unutmamak lazım.