bugün

-hey sen neye bakıyorsun ? evine git koca adam hadiii kaldır şu koca poponu.
- kızı duydun.
(bkz: what the fuck man)
i'll be there for you. çok dokunaklı lan, öyle demeyin...
"heyy adamım", "kaldır o poponu", "senin sorunun ne"... gibi repliklerdir.
avatar denen filmde toplu olarak izlebilecek kliselerdir.
Korku filmlerinde genelde ....ville,...land gibi 100 yıldır kimsenin uğramadığı yerde kamp yapmaya giden bir grup genç arkadaş ve illaki en şişman ya da gözlüklü çocuğun ilk ölmesi.
herkes araştırma ofisindedir. artık fbi'mı olur yoksa deprem araştırma merkezi mi olur..her neyse, adını sen koy.
bunlar bir işin peşindedirler ve olumlu bir sonuç çıkar. tüm ofis alkışlarla inler. zafer çığlıkları başlar.

-yihuuuu.. heeeyyyyy... şakşakşakşak..sonra duygusal konuşmalar filan başlar. birileri öpüşür.

genelde film sonlarında olur.

-mutlu son-
herkesin çok güzel, çok seksi, çok adonis olması. şişmanların ve samuel jackson değilse zencilerin yangında ilk yakılacak olması. şişmanların koca kıçı, lanet olası fahişeler, fuckin bişeyler. çelimsiz ve memesiz kadınların goril gibi adamları bir yumrukla yere indirmesi. havalarda uçmalar, konup yandan bakmalar. ve tabi ki müzikle güdümlü ağlatmaca sahneleri. 70 milletten adamı barındıran birleşik devletlerde genelde hep beyaz adam olması ve bunların hep über süper olması, her işi çözmesi gibi klişeler.
(bkz: canın cehenneme) gibi sözler.
ilk ölen kişi hep "hadi dostum eğlenelim biraz" diyen, çapkın şakacı kişidir.
dünyanın başına gelen tüm felaketlerin amerika'dan başlaması ve dünyayı da her zaman amerika'nın kurtarması.ayrıca, olur olmadık her yerde görülen amerikan bayrağı. *
bilirsin işte bazen istersin ve olmaz..
mutlaka uyuşturucu ve seksin oldugu barda zenciler doludur ve beyaz polisler orayı temizler.
dijital saat 7:45' i gösterir, alarm çalar, uyuyan kişi saati sert bir hamleyle susturur. "lanet olsun" der, hızlı duş alınır, mısır gevreği yenir, mutlaka metroya gidilir, işe giderken kahve alınır. (muhtemelen elemanımız asistan falandır) onu iş yerinde bekleyen gudubet bir işveren kadın vardır.
üzerinde para yoksa kolundaki saati çıkarıp vermesi. ** * *
bütün not alınan defterler sarı sayfalıdır.
Bütün tuvaletler merdivenlerden çıkınca sağdaki ilk kapıdır.
Bütün bilgisayarlar mac'tir ve işletim sistemleri windows, mac os ya da linux değildir.
lanet olsun dostum kıçın büyükannemin pizzaları gibi kokuyo.
genelde zencileri pis ve ahlaksız olarak gösterirler. beyazlar daha akıllı olarak aktarılmaya çalışılır. önemli klişelerden biri de aile yapısındaki bozukluktur. genelde ana baba ayrıdır.
hey ahbap senin sorunun ne ha!
(bkz: fuck you) türkçe çevirilerde canın cehenneme olarak çevirilirken asıl anlamını hepimiz biliyoruz.
bir aksiyon filminde herkes her saniye ölebilir. ancak baş karakter film bittiğinde bile sadece başında bir yara, kolunda bir kanama ve iğrenç ter görünümüyle hayattadır. ayrıca mesela başkarakter bir kadınsa da bütün erkekler ölür ancak sevgilisi ve kendisi asla ölmez. sonunda da öpüşülür ve film öyle biter.
oww shit.
dostum lanet olası federaller.
-heey! dostum senin sorunun ne biliyor musun?
-lanet olası kafanın koca kıçından büyük olması.
(bkz: hey you know what)