bugün

Washington'da DONANMA ÜSSÜ meselesini ben bugün hala çözemedim... (Dünkü saldırı dolayısıyla...)
- Washington'da DENiZ mi var?
- Washington'da bir askeri gemi fabrikası ve donanma komutanlığı olması; bizim Ankara'da donanmayı saklamamız gibi bir şey - diyebilirsiniz... (Diyebilirim; dedim...)
-----------
MEĞER Washington'dan geçen POTOMAC nehri (Atlantik'e akıyor), devasa gemileri taşıyacak bir CÜSSEYE sahipmiş!

Bakınız:
görsel

http://en.wikipedia.org/wiki/Washington_Navy_Yard
abd deniz kuvvetlerinin 241 yaşı için kullandığı resim linkte vardır. Amerikalıların türk düşmanlığı kuruldukları tarihten başlar. şuanda ortadoğuda ne yaşanıyorsa türkiye'nin bu olayların dışında tutulmak istenmesinin tek nedeni yeni ortadoğuda türklere söz hakkı tanımamak içindir.
yani ibadi' nin türk askerleri filan gitsin laflarının arkasında abd vardır kukla ibadı daha 2 yıl önce oraya bir üs kurulması için türkiye'ye yalvarmıştır.
musul her zaman türk yurdu olmuştur. şuanda resmi olarak bizim olmasa bile musul türk'lerindir. oraya yapılacak her hangi bir müdahalede buna katılmaz isek bir daha orada hak iddia edemeyiz.
biz abdyle müttefik olabiliriz fakat asla dost olmadık olmayacağız. devletler çıkarlarını gözetir hep böyle olmuştur.

--spoiler--
Atılan tweet linki https://twitter.com/USNavy/status/786538242426351616
--spoiler--

ABD deniz kuvvetleri kurulduktan sonra tarihte ABD Bayrağı taşıyan ilk savaş gemisine ve sonra hemen hepsine Osmanlı Ordusu el koydu!

ABD "Gemilerimizi verin" diye yalvarınca Osmanlı ABD'den haraç almak kaydıyla 1795'te ABD savaş gemilerinin iadesini kabul etmiştir.

görsel
görsel
Tarihte abd nin yabancı dilde imzaladığı tek antlaşma Trablus Sözleşmesidir. osmanlıca olarak imzalanmıştır. abd türkiye'ye haraç ödemeyi kabul etmiştir. o zaman abd başkanı george washington
edit: eksi atan gavatlar abdnin orospusu olmuş galiba yada osmanlı düşmanı. gerçi ikiside aynı şey. gerçekleri yazıp eksi aldım sorun yok. inanmayan gerzekler internetten bakabilir.
doğum günü kutlama ayağına türklere saldırmışlardır. muhteşem milletimden tough ayar yemişlerdir.

bir de ortadoğudaki savaşa bilumum milletler müdahil olurken bir tek şerrefsiz yahudilerin sesi soluğu çıkmıyordu. sonunda biri ortaya çıkıp twit atmış, ödlek şerrefsiz.
türk deniz kuvvetleri kuruluş 1081,

iki şeye yanarım

1- prut nehrinin batakliklarina sıkıştırdıgımız rus ordusunu imha etmekten vazgeçip anlaşma imzalamamız.

2- bu conilere el koyduğumuz gemilerini geri vermemiz.
görsel