1. 1.
  an itibari ile tüm ulusal kanallarının verdiği haber..
  2 ... witch is back
 2. 2.
  bir vietnam daha izleyecegiz diye dusundugum olay
  2 ... glosoli
 3. 3.
  iran da gaz cıksaydı belki stte yazılaı olan benzetmeler gerçekleşirdi.Bir tarafta dolar için yapamayacagı sey olmayan amerika(buna insan oldurmek,işgal etmek dahil)diğer tarafta islamın radikal olarak uygulandıgı fanatıklerın cok oldugu iran.

  Her iki ulkede demokrasıden uzak ve fanatık unsurları ıcınde barındırıyor.humeynı zamanını hatırlarsak bır zamanlar ıran amerıkadan sılahlarını alıyordu.ırak ise rusyadan.Usame bın ladını amerıka egıttı ıran ıcın calısmaya basladı.Soguk savas yıllarından sonra rusyada lıberal bır ekonomı gelınce amerıkada yasayan ınsanları korkutmak ve devamlı dusman olduguna (bkz: 1984) ınandırmak ıcın ıslamıyet secıldı.Ve kurban da ıran.

  Her ıkı tarafta artıstıklerı ıle turkıyemıze ve dunyaya zarar vermekten baska hıc bır sey yapmadılar bugune kadar.ıranda karsı dusman rolunu benımsedı.amerıkan dusmanlıgı batı dusmanlıgı ıle bırlestırılıp reform calısmaları durduruldu ve yerıne daha radıkal toplumsal ve yasal kurallar butunu getırıldı.

  bır sonrakı asamada dın dusmanlıgı ve dınler arası kutuplasma.Her ıkı ulkede ınsanlarını yonetım anlayısına cekecekler boylece..
  derler ya
  bındık bır alamete gıdıyoz kıyamete.
  4 ... sex pistols
 4. 4.
  kendi ulusunun bile kınamalarına hedef olmuş, ne yaptığını kendi bile bilmeyen, dudaklardan kendisine lanetler ve beddular dökülen bir devlet adamının yapmış olduğu, hiçbir akla, mantığa uygun gelmeyen son eylem.
  2 ... asiti kaçmış kola
 5. 5.
  (#212886)
  2 ... baudelaire
 6. 5.
  Afgan savaşı öncesi: Bu sefer Amerika'nın işi çok zor. dağlık arazide hiç tecrübeleri yok.zaten amerikan askeri teketek savaşamaz.Amerika mahvolacak. (sonuç:amerika yendi)

  Irak savaşı:Bu sefer amerika'nın işi çok zor.Irak afganistana benzemez.Düzenli orduları var. Cumhuriyet muhafızları var. (sonuç:Kim ne derse desin Amerika yendi.)

  iran savaşı:Irak Amerika'nın maşasıydı zaten. Halk Saddamı sevmiyo diki zaten! O yüzden ona yardım etmediler. iran öylemiki.Bi kültürü var. (sonuç:acaba ne olacak)

  diye düşünmeme yol açan durum.
  5 ... maksat muhabbet
 7. 6.
  dün tahran radyosunun haber verdiği bugünki vatan gazetesinde de haberi çıkan durum.ayrıca insansız uçak ve helikopterlerle keşif uçuşları yapıldığı söyleniyor.
  2 ... saldirici
 8. 7.
  neden bu baslıga girdigimde green card basvurusu websitesi acıldığını anlayamadıım baslık! aramızda casus mu var ulen!
  ... jagatai
 9. 8.
  yakında başlayacak ciddi bir savaşın habercisidir.amerika nın iran ın gücünü küçümsemesi sonucu başlayacak olan savaş tahminimce her iki tarafında ciddi kaybıyla bitecektir.
  1 ... hakande84
 10. 9.
  sahsi fikrim amerika nin bu sefer rezil olacagi,savasi kaybedecegi durumdur.ya da oyle olmasini istiyorum ,amin.
  2 ... hexagram