bugün

kurtuluş savaşının gerçeklerini anlatmayıp milletini gözünü boyamak için 7 düvele karşı savaştık diyenlere karşı oluşturulmuş gerçek ve dogru olabilitesi yüksek kurtuluş savaşı hikayeleridir.

başlıyorum;

kurtuluş savaşında türk milleti 7 düveli, 30 orduyu , 3 nükleer santralı yok etmiştir.
italyan,fransız, japon, amerikalı ve ingiliz askerler yurdumuzu işgal ediyorlardı tabi bu heriflerin tek istegi üzerinde hiç bir degerli maden çıkmayan ülkemizi işgal etmekti her ne hikmetse.

italyanlar kalede buffon forvette totti, fransızlar orta sahada zinadie zidan forvette töry henry ikilisiyle sahaya çıkmışlardı.

türk milletinin ise sade ve sadece modern futbola tepki olarak dogan " sabri sarıoğlusu " vardı.

sabri şöyle durup açtı kollarını ; " böyle duraydım açaydım kollarımı yermiydik gol " diyerek iç geçirdi.

o sırada israil sol tarafdan roketatar saldırısına başlamıştı.

tüm bu saldırılarda savunmaya çekilen türk milleti " laiklik türkleri korusun " diyerekten hücuma geçti.

o sırada türk topraklarında çekilen " bir zamanlar osmanlı'da " filmi tüm yabancıların dikkkatini çektiginden bir gece ansızın 01 adana, 02 gaziantep ve 03 kahramanmaraş fırsatı dogmuştu ve türk milleti bu şansı iyi degerlendirdi.
(bkz: bir şakirt in güncesi)
(bkz: yavan mizah anlayışı)

belgelerle ve makul bir ifade tarzıyla desteklenmediği sürece geyik muhabbetini pek aşmayacak hikayelerdir. bunun dışında tabii ki kurtuluş savaşı bilimsel gözle ve klişelere saplanamadan incelenebilir, bilinmeyen, bilinene aykırı bazı bilgiler, veriler de ortaya çıkabilir. ancak bunun da bilinen tüm gerçeklerin 180 derece tersini ortaya çıkaracağını beklememek gerekir.
(bkz: bu ne lan hiç komik değil)
yunanı denize dökmüşüz falan filan.
sünnetsiz yarrak özlemi içinde ukte kalmış ibnelerin uydürduğu hikayeledir.