bugün

Herkesin hemfikir olup olmadığını merak ettiğim tespittir.

4 yıllık lise dönemimde 3 almanca öğretmeni eskittim. Biri erkek, diğer ikisi bayandı.

Hepsi aşırı derecede sakin, iyi ve kibardı. Çok ama çok gürültü olduğunda erkek olan öğretmenin bir kere bağırdığını hatırlıyorum.

Bayan olanlardan biri stuttgart doğumluydu. Gözleri sibirya kurdu gibiydi, çok güzel bi hocaydı valla. Sınıfı sustururken susmuyorlar diye ağlamıştı sınıfta biraz.

Senenin geri kalan derslerinde sınıfça sustuk bir daha böyle zor durumda kalmasın diye. Çiçek falan almıştık hatırlıyorum. Sürekli derse kalkmıştık. Mutlu olmuştu. Sen üzülme ya.
iki almanca ogretmenim oldu su ana kadar birisi dunyalar tatlisi bir kadin hocaydi, emekliligini beklerken 2 ayda gayet guzel ve hizli sekilde ogrendim

ha bide orospu cocugunun teki vardi almanyadan turkiyeye gelmis bir turk,orada almanca ogrenmeseydi eminim burada oto yikamacida calisirdi. sinirli ruh hastasi siniftaki kizlara sarkan,o da dayak yedi zaten.
seçmeli olduğu için çok ciddiye alınmamaya alışmış olmalarından kaynaklanan olaydır. en azından bizim lisede öyleydi.
bizim de 3 hoca oldu. 1i sakindi,1i sakin değildi ama agresif de sayilmazdi, öteki kafayı sıyırmışti derste 1den parlardi. soru sorunca cırtlak sesiyle bağırırdi deyisik 1 kadındı vesselam.