bugün

allahın kendi gibi birini yaratma olasılığı, derse olur türü safsatalarla geçiştirelecek hededir efenim.
'allah hiç bir şeyi sebepsiz yaratmaz' önermesine göre yaratma sebebinin olmamasından kaynaklı konuşulmasının da saçmalık olduğu cümle.
Yaratmaz. Tek olmayi seviyordur kendileri.
islamiyet aşırılığa karşıdır. bu soruda aşırıya kaçmış.
onu da kendi yarattığından yine alem buysa kral benim diyecek ve onu ayak işlerinde kullanacaktır. yine de en iyisini hak teala bilir.
benim hayallerimi kim çalıyor?

kim çalıyor benim umutlarımı,
rızkıma kim göz dikiyor,
bu sayede ben neleri kaybediyorum, kim bu çocukların, yetimlerin kimsesizlerin, ölen kadinin, sevinci, yaşamı çalınan çocuğun katili?

kim değiştiriyor bu hububatın, meyvenin, tavuğun tadını? kim oynuyor benim sağlığımla ve geleceğimle..

bir insan bunları düşünmeyip, kafa yormayıp (sonuna kadar hakkı olduğu halde) ödediği 378 çeşit verginin nereye gittiği kaygısına kapılmadan, allahın kendi gibi birini yaratma gücü diye bir soru sorma zahmetine, kafa patlatma derdine, cevap arama kaygısına düşüyorsa, ne diyeyim? allah yardımcın olsun.
5 dakikadır düşünüyorum ama bir cevap veremediğim sorgu.

Tektir ama o, yaratamaz heralde.

En mantıklısı bu geldi.
cenabı allah kainatı yaratmıştır,kuran'ı kerim'i indirmiş ve peygamberlerinide göndermiştir yer yüzüne bundan gerisi düşünülemez. düşünenin dini yoktur zaten.
Aslı; sonsuz güç ve dilediği herşeyi gerçekleştirme kudretine sahip olduğu varsayılan tanrının kendinden daha güçlü bir tanrı yaratıp yaratamayacak olması durumudur. Zira dilediği herşeyi oldurabilecekse bunu da yapabilecektir ama zaten sonsuz bir güce sahip olduğu için bunun ötesine nasıl geçecektir? Bir nevi paradoksal bir sorgulama.
Allah... O'ndan başka ilah yoktur. Diridir, Kaimdir. (Ali imran Suresi, 2)

"Allah, üçün üçüncüsüdür" diyenler elbette kâfir olmuşlardır. Oysa tek ilâhtan başka ilâh yoktur. Eğer söylediklerinden vazgeçmezlerse, elbette onlardan inkâr edenlere acı bir azap dokunacaktır. (Kuranı Kerim 5/73)

ayetinde de açıkça belirtildiği gibi böylesine saçma birşeyi düşünmek bile abes olup fazla kurcalanmaması gerekir, yoksa ayet akibetin iyi olmadığını açıkça belli etmektedir.
Saglam bir yazılım ekibine ihtiyaç duyar boyle bir program bayaği çalışma gerektirecektir.