bugün

allahın yazdığı ve evrensel olduğu iddia edilen kitabında görülen durumdur.

şu kuran ayetlerine bakın;

-''Bakmıyorlar mı o develere, nasıl yaratılmış?'' (88-17) (bizim burada deve yok yani bakamıyorum ahbap)

-“ Boynunda da hurma lifinden bir ip olacaktır.” (11-5) (ahirette çöl, hurma ağaçları bile var)

-''çölde bedevi Araplar içinde yer alıp, sizin haberlerinizden sormayı isterler. Onlar içinizde kalacak olsalar da pek az harb ederler'' (33-20) (hem çölden hem de arapladan söz ediyor, ben bile millet kavramlarının gerçek olmadığını insanları bölmek ve yönetmek için uydurulduğunu biliyorum, ama allah bilmiyor)

kuran evrensel olarak herkese hitap etmesi gerekmiyor muydu neden insanlara çölde yaşıyor muamelesi gösteriyor, ''develere bakın'' diyor, lanet olsun ben bakamıyorum bu haksızlık değil mi.

not: dinler belli coğrafyaları yozlaştırmak bölmek savaştırmak ve yönetmek için yönetim tarafından uyduruldu. din ile iç içe olamaları için coğrafi bölgelerin özelliklerine göre uyduruldu. ve lanet olsun ki başarılı oldular.
hepsini keşfetmemiş belli ki.
dostum sv_gravity yazarak tüm map'i hızlıca dolaşabilirsin.
"Fecirde beyaz iplik siyah iplikten ayırdedilinceye kadar yeyin, için. Sonra orucunuzu geceye kadar sürdürün." (Bakara, 2/187).

oruçta bunu net olarak görüyoruz. gece ve gündüz süresi kutuplarda 6 aydır o yüzden bunlar 6 ayda bir mi oruç açacak? veya kutuplara doğru giderken bu süre artıp azalıyor.
ancak burada orucu açmaya vakit olarak belli bir saat değil gün süresini veriyor.

bu da allah ın dünyayı düz sandığı ve kutupları bilmediğini gösteriyor. yapmasın böyle şeyler.
bir de bu saçmalığa inanınca cennete gideceğine inandırılan milyonlarca insan var.