bugün

Karakter sınırlaması engeli sebebiyle doğrusu 'sonsuza kadar yakması'dır.

işinde gücünde hayırsever Bir hıristiyan ile veyahut dinsiz/başka bir dine mensup kişi ile allah'ın alıp veremediği, derdi ne olabilir ki?

Kardeşim, şu hıristiyan kulun kimseyi kandırmıyor, yalan söylemiyor, iftira atmıyor, birini öldürmüyor, kimsenin ırzına geçmiyor aksine insanlık yapmaya, insan olmaya gayret ediyorsa ne istersin garibim hıristiyandan?

işte islam benim için tam da burada bitmiştir. Yaklaşık 4-5 yaşlarındayken bitmiştir.

Çocukken reddetme sebebim buydu. Sonra daha güzel sayısîz reddetme sebepleri ortaya çıktı elbette.
imkansız eylem.
Olduysa bile Allah yakmaz, herkes cehenneminin odununu kendi götürür, çukurun kendi kazar.
Bakara 62 ile çelişen onlarca ayet bulabiliriz.

hıristiyanların kafir olduğu ve sonsuz azabı hak ettikleri yönünde.
"tek cümleden kitabı kötülemeye çalışan kimse, anüsüne bakıp hayvanın pis olduğunu söyleyene benzer."
“Kim, islâm’dan başka bir din ararsa, o kimseden bu din asla kabul edilmez ve o, âhirette kaybedenlerden olur.” (Âl-i imran, 3/85)
bıktım yazmaktan.
Ey müslüman kardeşlerim

Inandiginiz kitabi acin okuyun. Okumadan ahkam kesmeyin.

Allah müslüman olmayan herkesi yakacağını söylüyor. Defaatle sayısız kere.

Onlar için kurtuluş yok. Sonsuza kadar yanacaklar, derileri haşlanacak ve soyulacak, yüzlerindeki etler eriyecek, diş kökleri ve kemikleri görünecek ama azabımız onları yine de oldürmeyecek tekrar tekrar etleri ve derileri yenilenecek ve yeniden aynı acıyı sonsuz kere tekrar yaşatacağız diyor.

Hadi bakalım.
Ey sorgulayan kardeşim,

inandığım kitabı açıp okudum. Hem arapçasını, hem ingilizcesini, hem de türkçesini. Okumadığımızı varsayarak küçümseme.

Allah "bu din indikten sonra" Müslüman olmamayı "tercih edenleri" yakacağını söylüyor.

Onlar için kurtuluş ölüm anına kadar var.

Baktık, gördük, iman ettik, "inandık". Bilmiyorum, inanıyorum. inanç denilen şey var ya hani, artistlik yapıp "her şey bilinebilir ya" demeden yapılan ve güven gerektiren eylem.

Biz baktık, sen bir daha bak.
allah'ın işine karışılması halinde başınıza gelebilecek olaydır. yakar da kül de eder, akıllı olun kelime-i şehadet getirin müslüman olun yol yakınken.
iyi bakmamışsınız o halde.

Bu kadar çelişkiye rağmen inanabilmek takdire değer.
Kimse size inanmayın da demiyor. Karışamayız.

Ama bütün dinler gibi islamın da eleştirisi yapılacaktır bu kimsenin gücüne gitmesin. Ortada bir saldırı yok. Elestiri var. Bu elestiri kuranla bagdaşmayan kafadan uydurma, dayanaksız bir elestiri degil.
bakara suresi 62. ayet:

Şüphesiz, iman edenler; yahudilerden, hıristiyanlardan ve Sâbiîler’den de Allah’a ve âhiret gününe inanıp sâlih amel işleyenler için rableri katında mükâfatlar vardır. Onlar için herhangi bir korku yoktur; onlar üzüntü de çekmeyecekler.
Müslüman olmamayı tercih edenler yanacak demişsiniz.peki bu ne demektir?

Sorgulanarak kabul edilmiş her inanç bir tercihtir. Akıl sahibi her yetişkin de inandığı ya da inanacağı dini sorgular içine siner aklına yatarsa samimi bir inanç sahibi olur. O halde bilmem kaç milyar insan islamı tercih etmediği için yakılacak demektir.
zararsız değil inanmadığı için odunluk olup yakılmıştır. inanacaksınız lan inanmayan yanar. evet..
islama inanan bir ailede doğdum, 6 sene önce ateist oldum, 3 sene önce sorgulamaya başladım, 1 senedir müslümanım. Din tarihinden itibaren islama kadar geldim.

Fıkıh bilgisi ile tasavvuf arasındaki farkı öğrenip araştırdım. Kitabı normal bir kitap gibi değil, önce kronolojik sırada, ardından konular çerçevesinde, ardından fıkıh ve tasavvuf konuları şeklinde okuyup kütübü sitteyi de öyle okudum. En sona bırakılan din olmasına rağmen en çok tatmin eden cevap islamdaydı.

Çelişki denilen şey hikmettir. Evrendeki hikmetlerin hepsine islam'ı getiren peygamber bile ölüm döşeğine kadar hepsine vakıf olamamıştır. En derin felsefelerin de ortak noktası olan bu konu, insanın bilgisinin sonuna yaklaştırıp duygusallığını başlatır.

islam'ın eleştirisi yapılması Müslümanların gücüne gitmez. Dünya'da bir gruba mensup olduğu için o grubu bir örnek uzayla yargılayanların gücüne girmesi lazım. Eleştiri kuranla bağdaşır, eleştiriyi yapanın alıntılamayı iyi bilmesi yeterlidir. Tevbe suresi 2 ve 4 ü yanyana koyup "ÜLLÜH ÇÜK KÜTÜ BÜR TÜNRÜ" demek gibi. Çünkü tevbe 3, tevbe 2 ile 4 ün hikmetine kapı açar. cevabı net vermez çünkü islam tasavvuf dinidir. Sorgulamadan teslim olmaya doğru yol alır. Tıpkı budizmde Nirvana yolculuğunda kabullenişin esas alınması gibi.

Amerika'da yapılan anketi anektod olarak kullanıp şu soruyu hem etik hem de yararlılık açısından değerlendir.
ilk yerli yolcu taşımalı uçak tanıtıldığında westboro baptist church komitesi, bunun şeytan işi olduğunu kanıtlamak için ülke genelinde 10000 kişiye anket oluşturmuştur.
Müslüman olmayan cennete girebilir diyen islamdan bihaberdir.
Allah yapmaz öyle şeyler...
Aklını kullanmayan insan, cezalandırılır.

Amerika'da yapılan anketi anektod olarak kullanıp şu soruyu hem etik hem de yararlılık açısından değerlendirilmesi fayda verir.

ilk yerli yolcu taşımalı uçak tanıtıldığında westboro baptist church komitesi, bunun şeytan işi olduğunu kanıtlamak için ülke genelinde 10000 kişiye anket oluşturmuştur. Sorulardan birisi güneşin mi uçağın mı dünyaya daha yakın olduğunu sormuştur.
Anket sonucunda bu soruya gelen cevap yüzde 60 oranında güneş daha yakın çıkmıştır.
Bence kitaplar rehber anlamında insanlığa sunulmuştur, hükmü olan bir ibadet aracı haline gelmesi insanlık yüzündendir, tabii yanlış yorumlanması da buna dahil.