bugün

(bkz: 14 mayıs 2006 denizlispor fenerbahçe maçı)
(bkz: 16 mayıs 2010 fenerbahçe trabzonspor maçı)
eğer evrenin bir başlangıcı olduğunu kabul edersek tanrı fikrini kabul etmemiz gerekir. şimdi evrenin başlangıcıyla ilgili fizik teorileri dönüyor metafizik açıklamalara benzer. şöyle ki zaten biz allah'ı madde ötesi biliyorduk. evet çoklu evren teorisi var ama bu da akıllıca fizik kuralları ile açıklanıyor o zaman da insan durur ve düşünür bu evrenleri üreten sistemin oluşmasını sağlayan kudret ne? sonra devam.. baştaki söz bing bang teorisi yorumu olarak stephen hawking'e ait. kimi işin içinden çıkamayan çevreler yaşam formlarının uzaydan geldiğine yönelik metafiziğe benzer açıklamalarla uğraşıyormuş... uğraşsınlar her yol roma'ya çıkar.uğraşılması güzel bu arada uğraşılmasın demiyorum hobi olarak yine uğraşılsın ama biz yine allah'ın kudretini görmekte hiç zorlanmayız. göremeyenler düşünsün!
bilimi güzel şey, fizik güzel. maddecilerin hırsları da katkı yapmıyor desek yalan bu işlere. bilimle bu bulundu tanrı yok diyor adam bakıyor insaflı insan ulan bunun allah inancına zararı olamaz katkısı olur diyor, işte bu da maddeci adamı deli ediyor.
bilim ile allah'ın yokluğunu ispatlayabileceğini sanan zihin ancak şöyle başarılı olabilir; materyalist bakışı evrene hakim kılmakla bu da insan ve bilgiyi gündeme getiriyor. bilginin kaynağı nedir? falan filan... felsefi konular bunlar, inanç meselesi. bilim ile maddeyi ne kadar açıklarsan açıkla madde ötesi inancını çürütemezsin, ancak ve ancak materyalist bakış açısı ile insanları kandırmaya çalışırsın, o kadar.
hamam böcekleridir. böyle iğrenç bir şeyi ancak o yaratmış olabilir. sanmıyorum ki herhangi doğal bir sistem veya herhangi bir varlık böyle bir şeyi yaratmayı göze alabilsin.
DNA'nın yapısı en somut delillerden biridir.
kar,yağmur.
(#15840870) yaşadığımız dünyada ki düzen, herşey düşünülmüş, insanların hizmetine sunulmuş. görmek isteyen çok zorlanmaz. hatta bilimle uğraşıp bu muntazamlığı gördüğü halde inanmayıp buna tesadüf diyenlerin vay haline.
muhteşem dünya düzeni.
bir videoda %100 kanıtlanmıştır... izleyin görün ne söyleyim.

http://www.youtube.com/watch?v=ZqXopXfg6q8

edit: başlığı açan gay kaçmış... sağlık olsun.
WHEREVER I MAY ROAM eşliğinde din dersleri, inanmayan insana din anlatmanın mantığı ile birleşince ortaya çıkan muhteşem lezzet. dinciler böyle video yapmayı nerden öğrendi?
babam nasıl bu kadar güzel pasta yiyor?
Doğmadan önce yokluk ,öldükten sonra yokluk peki bu iki yokluk arasında yaşam nasıl oluyor???
(bkz: apostrof)
gördün; doğumdan sonra hayat var, hemde anne karnındaki hayatla kıyaslanamayacak derecede müthiş bir hayat, aynen de ölümden sonra baki bir hayat var bu dünyayı zindan hükmünde kılacak kadar müthiş, sen de gideceksin ve elemsiz sıkıntısız ve sonusuz olduğunu bildiğin için alacağın lezzetlerin de sonsuz olacağı bir hayat, şunları dikkatle ve sabırla oku ve dünyanın cam parçalarını elmasa tercih etme,

"ey nefis! başta habibullah, bütün ahbabın, kabrin öbür tarafındadırlar. burada kalan bir iki tane ise, onlar da gidiyorlar. ölümden ürküp, kabirden korkup başını çevirme. merdâne kabre bak, dinle, ne talep eder? erkekçesine ölümün yüzüne gül, bak, ne ister. sakın gafil olup ikinci adama benzeme.(ikinci adamın ne olduğunu anlamayanlar 14.sözün hatimesi 'gafil kafaya tokmaktır' okumalı google dan aratıp)

ey nefsim! deme, "zaman değişmiş, asır başkalaşmış. herkes dünyaya dalmış, hayata perestiş eder(taparcasına sever), derd-i maişetle(geçim derdiyle) sarhoştur."
çünkü ölüm değişmiyor. firak(ayrılık), bekaya kalb olup başkalaşmıyor. acz-i beşerî, fakr-ı insanî değişmiyor, ziyadeleşiyor. beşer yolculuğu kesilmiyor, sür'at peydâ ediyor.

hem deme, "ben de herkes gibiyim." çünkü herkes sana kabir kapısına kadar arkadaşlık eder. herkesle musibette beraber olmak demek olan teselli ise, kabrin öbür tarafında pek esassızdır.
hem kendini başıboş zannetme. zira şu misafirhane-i dünyada, nazar-ı hikmetle baksan, hiçbir şeyi nizamsız, gayesiz göremezsin. nasıl sen nizamsız, gayesiz kalabilirsin?"
gözünü kapayan yalnız kendine gece yapar.
Olmayandır. Cunku eger ıspatı olsaydı bunun adı ınanc degıl, bılgı olurdu.
tanrı kanıtlanabiliyorsa o tanrı değildir. çünkü o hiç bir öznenin nesnesi olamaz, mutlak özne olmalıdır. mutlak özne hiç bir şekilde nesne olamaz, olursa mutlak özne değildir. dolayısıyla ona dair bir bilgimiz de olamaz.
olmayana ergi metoduyla yapılabilir.
ispat için; * bir an allah ın var olmadığını düşünelim. o zaman evrende var olan her şeyi kim yarattı. demek ki allah var. ispat bitti. yiyosa bu ispatı çürütün atayisler.
şüphesiz ki, varg vikernes'dir. böyle birisi ancak insan üstü bir varlık tarafından oluşturulmuş olmalıdır.

edit: ironi'den anlamayana kafam girsin.
(bkz: henry cavill)
herkesin aynada kendisine sadece göz ucuyla bakarak bu şekli kimin kendisine verdiğini düşünmektir.
-gözlere ter girmesin diye teri yanlara akıtan kaş.
-gözlere toz girmesin diye kirpik
-göz dinlensin diye kapak
-gözler kurumasın diye su kanalları
-gözlere ıslaklık verip toz kiri topladıktan sonra dışarı atılması için burna akıtılan kanalizasyon benzeri boru.
-gözün uzak veya yakına anında odaklanabilmesi
-burnun kokuyu alıp ayırt edebilmesi
-dil ve tat olayı
-diş
-dudak
-ses telleri konuşma
-vücudun yapısına göre saçlar.
-kulak
v.s v.s v.s v.s milyarlarca şey.... herşey... görünen görünmeyen herşey ancak onun eseri olabilir. çünkü hepsi birbiri ile bağlantılı. beni kim yarattı ise benim ısınmam için güneşi yaratan odur. benim uyuyup dinlenmemi kim istiyorsa benim için güneşi alıp karanlığı veren odur. domatesi kim yarattı ise midemi ona göre yaratan odur. denizdeki balığı kim yarattı ise havada uçan kuşun gagasını o balığı yakalayacak şekilde yaratan odur. o ne büyük ve merhametli bir ilahtır ki inanmayandan bile nimetlerini esirgemiyor!!

bütün herşeyi kimin bu kadar intizamlı yaptığını düşünebilmektir. bunlar kaybedildiğinde çok iyi düşünülebiliyor ama önemli olan kaybetmeden düşünebilmektir.
adaletidir bana göre. çünkü o değil miydi 'parayı istediğime imanı istediğime veririm' diyen? bana da bol bol iman vermiş sağ olsun. söylediği doğru çıkıyor demek ki var.
göreceli kanıtlardır. herkes dünyadaki herhangi birşeyi allah'ın varlğına yorabilir.
ama tüm insanlığın kabul edeceği bir ispat yoktur, olmayacaktır, olmamalıdır.
din düşmanlarının ta kendileridir. tüm atolardan bahsetmiyorum tabii, ama bilinen bir gerçektir ki pek çok ato din düşmanıdır. peki "pek çok" ato neden din düşmanı olur? neden etrafındaki inanan insanları dinden çıkarmaya çalışır hiçbir çıkarı olmamasına rağmen? tek bir sebebi vardır. o inanmadıkları varlığın adı bile onları rahatsız eder. öyle bir büyük enerji yayar ki, onun adı bile onları çileden çıkartmaya yeter de artar. dünya madem amaçsız; her türlü saçma sapan şeyler yapıp öleceğiz; karşıdaki adam seks yapsa ne olur yapmasa ne olur, onun namaz kılması kime ne zarar verir. bakın müslüman düşmanı demiyorum din düşmanı diyorum. müslümanlara kızmak başka dine düşman olmak başka. bir kişi dine düşman oluyorsa ona rahatsızlık veren birşey vardır ve o şeyin olmadığını kanıtlamak için çabalar, yeni veriler bulmaya çalışır durur. en sonunda kanıtlayamayınca "olmayan şey kanıtlanamaz zaten" der ve karşısındakine "cahil" vb. hakaretlerle tek aydın, okumuş adam kendisiymişcesine asabiyetle saldırır.

görüldüğü üzere din düşmanlarını rahatsız eden bir enerji vardır ki (işte o tanrı oluyor) kendileri dine ve tanrıya düşman oluyorlar.
--spoiler--
- van gölü canavarı yoktur...

+ hahh salak. öyle büyük enerji yayıyor ki bak çileden çıkarmış seni olduğuna inanmıyosun. enerji budur bak işte seni deli eden enerji bu. kanıtladım bak van gölü canavarı olduğunu. enerji var ise canavar da var.

- hmmm sen de haklısın.
--spoiler--

aranması saçma olan kanıttır.
bir bok bilmiyorsun işin kötü yanı bir bok bilmediğini de bilmiyorsun.
sakın kuran demeyin, daha da komik olmayın.
anneliktir.