bugün

(bkz: kurandaki çelişkiler ve tutarsızlıklar)
zenginlerin iyi olunca cennete gideceğini sananlar var *

biraz daha araştırın.
iyi olmakla cennete giremezsiniz.
rabbim seni ve senin gibi düşünenleri hidayete erdirsin.
Bazıları Allah'ın yarattığı insanı beğenmiyor ama araştırsa öğrense eksiklerini kapatabilecek yok bunlar şükretmeleri gereken yerde Allah beni niye daha iyi yaratmadı diye şikayet edicek. bazılarıda şöyle şöyle insanlar var bu yüzden Allah'ı reddediyorum diyor. Allah yarattı ama yarattığı kul özgür dilediğini yapar sen bu yüzden yaratıcıyı şuçluyorsun. ne diyim ben size ?
Derler ki: Yokluğun kanıtı olmaz.
insanın yüzünün çirkinliği kalbinin fenalığından kaynaklanır. Kalbin fena ve kötü olması ise imansız ve inançsız olmasından.

Eyy şikayet eden insan !!

Haset edince düzeldi mi herşey ? ne geçti eline inkar edince ? intikam mı aldın yani minicik beyninle ? sen yok deyince yok mu oluyor varlığın asıl sahibi ? gölgeye bakarsan güneşi göremezsin. gözünü güneşe dik kaldır kafanı. bırak bu kuru inadı da inkarı da insaf et. imana gel. hem ki gör o açılmadığını sandığın kapıların sahibi kimmiş ? Bak bakalım nasıl açarmış dilidiğinde kapıları ardı ardına ardına kadar. bırak milletin eğrisini sen dosdoğru olabilirmisin ona bak. sen dosdoğru ol da cümle alem sana imrensin. Madem değmez diyorsun, o halde ne diye şikayet edip duruyorsun cümlenin eğriliğinden ? Demek ki sen de eğrisin. yok bi farkın kimseden.