heykel yasak, podest yasak, skülptür yasak diyen allah acaba gercekten biraz kiskancmidir yoksa cekememezlik mi var sorusundan sonra insanların aklında oluşan muhtemel bir cevap..
Çarpılacak yazar beyanı.
biraz çekememezlik var gibi, hani bana tap hep bana tap biraz daha evet evet gibi.

ama şöyle düşünebiliriz, mesela tanrı kendini neyle tatmin ediyor?

bu yemiyor, çiftleşmiyor, susamıyor, bunun ihtiyacıda kendisine tapılması egolarının okşanması yani.

o yüzden onun ihtiyaçlarını siz aciz kullar giderip fantezilerini söndürmelisiniz bence böyle bir şeye gerek yoktur.
(bkz: şirkte maraton koşanlar).
kıskançlık demeyelim de ona nimet vermişken kulunun şükür süzlugu hoşuna gitmez diye düşünüyorum.

edith piaf : vay be fazla degil bir sene önce allah dediğim başlığa eksi yağardı. mutlu etti.
Ona "gayretullah" denir arkadaşlar.

Ama siz de haklısınız sadeleştirme ayağına konuşma dilimizi katladip iki lafı bir araya getirme yetimizi bozanlar utansın.

Sen de haklısın. Hangi kavram hangi terimle ifade edilecek nereden nasıl bileceksin...
Allah sizin Düşünebildiğiniz her şeyden -evet, her şeyden- müstesnadır. Siz fikir yürütmeyin aq, siz tahmin etmeyin.

Biri de "o bizim gibi seks yapmıyor, yemiyor, içmiyor, napsın? onun ihtiyacı da ego tatmini." diyerek saçma olduğu kadar talihsiz bir argümanla çıkıp düşüncesini savunmuş, yaratanı yaratılan gibi ihtiyaç sahibi, muhtaç falan sanmış. Ehehe, şakaysa komik değil, ciddiyse hiç komik değil. *

Bu bazı ateistlerin hiçbir şey bilmeden etmeden delinin çüküne tutunur gibi ateizme tutunup, ateizmi islamla dalga geçmek sanmaları falan da trajik ha, bir de mizah olsa gam yemeyeceğim.

Inın ihtiyıçlırını siz ıciz kıllır gidiriciksiniz.

Vay be aq. Ahahahaha.
Allah kiskanctir bu yuzden helal haram vardir sen olayi cok yanlis anlamissin.
allah neden sizin isteğiniz gibi olmak zorunda ki ? kafanızdaki tanrı profili neden bu kar hoşgörüyle dolu ? dedirtir.