bugün

sabahtan beri allah var mı varsa beni engellesin falan diyorsunuz. arkadaşlar hayırdır allahın işi gücü yok sizinle mi uğraşsın, bu ne yazmış şu ne yazmış diye. illaki danışmanları vardır onlar ilgileniyordur bu tarz işlerle. hatta bence iletişim danışmanı vardır diye düşünüyorum. yoksa senin açtığın entry'nin allah için önemi yok vasat herif.
Dinlere bakılırsa uğraşıyor. Çok ilginç gerçekten. Bir düzen var ama onu yapan var mı dinlerdeki gibi mi bilemeyiz sadece inanmayı seçebilirsiniz. Bu da çok tuhaf amac ne lan yani diyorum artık. En müslüman biz olsak nolacak yani? Veya iyilik herkese göre değişiyor. Hayat gerçekten saçma geliyor bu yüzden. Sizi işe alan patronuna işten ayrılması gibi bir durum o zaman da işe gitmek anlamsız gelirdi.
allah'ın gücüne gitmesin ama uğraşıyor be...

(bkz: öğretmen bana taktı)
Geceyi güne karıştıran, gündüzü geceyle yarıştıran: Bilen SEN, gören SEN! Doğruyu konuşur, yalanla olmaz işimiz. Çirkinden azade, güzelden yana düşümüz. Yalnız SENi ulular, bir tek SENi anarız. Saf gönülleri, tevekkel canlarında ararız. Kimi içer Mutlu'dur, kıl köprüler geçer; kimi sözde ayık, hâd hududun aşar. Çoğu da has işi bırakıp, tapınır kıla sakala. Döneklik aşıdır, ona buna yalaka. Rızkı kuldan bilir, şirke batmış budala. imam değil amma, yapar hacı hocalık. işi nedir, diye sor; hocaefendi, der alık. DiNCi bezirgânın da DiNDARa kem konuşanın da bizde haysiyeti yok. Yanlışımız olmaz; ama hatamız pek çok. Görgü görenek budur. Cennetmiş... Şarabı da aslı da gerekmez bize. Nur doldur kalbimi, ferahlık ver bu acize!