bugün

bazı islami kaynaklarda sıkça rastladığım cümlelerden biridir..''allah(c.c)'ın kafir ve münafıklardan intikam alması'' cümlesine çok şahit olmuşumdur..en son kaddafi de vefat etmeden önce buna benzer bir cümle sarfetmişti..

açıkçası bana mantıksız ve saçma geliyor bu cümle..allah(c.c) neden intikam alsın kardeşim ? insan değilki..öfke ve hırsa sahip değilki..kendi yarattıklarından neden intikam alsın..ödüllendirir yada cezalandırır..o ayrı birşey ama insan gibi nefret etmez..bu tarz bir cümle sarfetmek ona hakaret gibidir bence..
intikam almaz, cezalandırır. intikam almak sana yapılan kötülüğe karşılıktır, insani bir şey. zaten her kez sıratten geçicek.
(bkz: inşallah)
sanıyorum tüm hıncını van'dan çıkarmıştır. bilse istanbul'da benim gibi kaç ateist var, van'la filan kafayı yer mi hiç. hahah.
Allaha benzer hiçbir şey yoktur, O, her şeyi hakkıyla işitendir, her şeyi hakkıyla görendir.”(Şura, 42/11.)

Allahın intikamı ile, kendi intikamını bir tutmaya çalışan kişinin söylemidir.
yanlıs onermedir. allah intikam almaz, intikam yapılan bir kötülüğe karşılık alınır. allah ödül yada ceza verir.
yanlıştır, cenabı allah hiç bir kulundan * intikam almaz ama allah (c.c.) bazı kulllarının yaptığı yanlış davranışlardan dolayı kullarına tövbe etmeleri için zaman verir ama kul azmışsa ve yola gelmiyorsa eninde sonunda ilahi adaletten payını alacak ve cezasını çekecektir.