bugün

Gene ateistler toplanmış. Size ne kardeşim inancımızdan. inanmıyorsan bekleme yapma devam et. Benim inancım allah bir resul hak bitti abi. Karakterli biri Çamur atma dalga geçme muhabbetine girmez kanımca. Bende ilk zamanlar çizgiyi geçiyordum ateistler hakkında lakin hatamı anladım vazgeçtim. Saygı lütfen...
evrenin her tarafında görünen ilahî adaleti gördüğümüz hâlde, imtihana tabi tutulduğu için özgür iradesiyle baş başa bırakılan insanların ikamet ettiği şu dünyamızdaki bazı yanlışları Allah’a vermek saçmalıktır.

Tam tersi yeryüzündeki mevcut hataların, zulümlerin hepsinin yegane sorumlusu insandır.

Allah’ın buyruklarını umursamayan şu insanların kendi elleriyle/tercihleri ile yaptıkları işler yüzünden karada ve denizde (bütün dünyada) bozukluk ortaya çıktı, nizam bozuldu. Doğru yola ve isabetli tutuma dönme fırsatı vermek için, Allah, yaptıklarının bazı kötü neticelerini onlara tattırır.”(Rum, 30/41)
Mutlak adil Allah'tir.ve onun adaleti bu dünya da gerceklesmeyecektir.
ahirette de inananlara adaletiyle degil rahmetiyle muamele etmesini diliyorum.
tanrının iyi olması mümkün değil mi? bu ne saçma bir çıkarım olm. insanlar ne kadar ahmak ve nankör.

bir ilah düşün ki her insana 8383629373938 katrilyon yıl ömür vermiş olsun, her bir gün de 255373 saat sürsün, ve cennete girmek için can yakmayı ibadet görsün. eğer bu ilah sana sonsuz bir cennet vaad ediyorsa, bu o sonsuz cömert demektir. ve sonsuz büyüktür sonlu her şey olduğu için, hayal edilebilecek her türlü imtihanın sonucunda da sonsuz cömertlik yapmış olur. bu dünya da 100 yıl engelli olarak yaşayanlar sonsuza kadar mutlu olacak, kötülük yapanlar felaketle cezalandırılacak. sözlüğe 1 saat az girerek sonsuz mutluluğa erişebiliyorsun yani gedik bir mantıkla. tamam iyiler de kötüler de yaptığı en ufak şeye dek karşılığını alacaksa bu adalet kusursuzdur.
boş yapmayın sesleriniz kesin.

baba burda.
Dünya üzerinde adalet varsa .
Siz şu an bu entry i görmüyorsunuz demektir.
Allah'ın adalet anlayışı diye bir şey yoktur. Onun için anlayış, yorumlayış gibi kelimeler kullanmak cahillikten ileri gelmektedir. Allah adaletin ne demek olduğunu hakkıyla bilir. Ya bir tanrıya inanmayın ya da inanıyorsanız onu böyle aptal saptal itham etmekten vazgeçin.

Not: ne idüğü belirsiz spor.