bugün

Yaradanın güzel Esprilere yaklaşımıdır..

şimdi böyle bir soru soran bir yazarda beyin olduğuna kiminanır..?
yakubla güreşen tanrının yapabileceği eylem olsa gerek. güreşmek nedir lan. güreş milli spor değil kutsal tanrı sporuymuş bilememişiz.
Olum sen beynini nerede düşürdün? Sorusuyla muhattap edilesi bireyin kafasına takılan sorunsal.
Bugün de sorunsal dedim çok şükür.
(bkz: önce güldüm sonra bastım eksiyi) yine de cehennemin dibi yani.
herşeyi yaratanın o olduğundan yola çıkarsak "o espriyi ben daha önce yaptım" diyerek somurtur ve ortamı gerer. bence gülmez.
bilemeyiz ama gulmek insana ozgu bi ozelliktir allaha insan ozelliklerini yuklemek yanlistir. ayni bu suna benzer 2 hafiza karti konusurken biri ben 2 gb'im der digeri ben 4 der sonra biri digerine acaba bizi kullanan kac gb der. bunun gibi yani.
çakma ateyiz söylemidir. espri yeteneği 5 yaş altıdır, azıcık seks yapsa muhtemelen tamamlanmayan egosu sağlamlaşacaktır.
Degerli cubbeli ahmet hocamiza sorulmasi gereken sorudur. Onun ilmine muracatta faide vardır.
sizler nasil güzel yazdim lan diyorsaniz, o da gulmese de en azindan helal çok güzel yaratmisim lan diyordur, gibime geliyordur.
kişilere yetenekleri allah verir. doğal olarak kişinin şakacılık yeteneği de cenabı allah tarafından o kişiye verilmiş bir yetenektir.
mantıklı bir soru.
ama allah gülmez bence. çok cool gibi.
tövbe Estağfurullah Yahu.
Allah'ım bakma Sen bu kuluna. Biraz eksik yaratmışsın.
olmadığından dolayı, böyle bir şey söz konusu değildir.

eksi veren ellerinizi s.
Ben yaratsaydım gülerdim, hehe.
Allah hicbirseye benzemez, hicbir sey onun yerini tutamaz. Bunu soylemek bile Allah ile hasa dalga gecmektir. Sirktir.

Sonrada diyorlar, neden hala AKP oy aliyor.
bu konuya şöyle izâh-ı mukaddes getirebiliriz.

cehennemden en son çıkan adam var, ismini unuttum şimdi, cehennemden çıkıyor ve kül olmuş artık, bir ağacın altında oturuyor ve sonra bir cenneti görüyor şunun içine girsem başka bir şey istemem, sonra oraya götürülüyor başka bir yer görüyor bunun içine girsem başka bir şey istemem derken, mevlâ soruyor şu kadar cennet versem vs kâfi mi ? adam kafayı yiyor, sen diyor ALEMLERiN RABBiSiN benimle dalga mı geçiyorsun diyor mevlâya, bizim efendi hazretleri şöyle derdi " o yüzden bu en son çıktı " mevlâ dalga geçer mi hiç derdi.

yani buradan anlıyoruz ki, öyle malca şeylerle bu soru sorulmaz.
yanıtı; mantık olarak her şeyi bilen olduğu için yapılacak espriyi de biliyordur ve bu nedenle gülmez, olan soru.

gerçi olmayan bir şeyin gülmesi diye bir şey de olmaz ya... bizim yaptığımız fantezi kurgu.