allahın yokluğuna inanıyorlarsa, nasıl sadist olabilir. ve ateyizm çöker.
susuyorum, susuyorum...
cevap vermeyeyim diyorum.
Değerli vaktimi çalmasın diyorum
ama yapacak bir şey yok sanırım dalga geçiyor bizimle.

tanım: ne dediğini kendi de bilmeyen sığır olmuş ateist ergen beyanları.

gelelim diyeceğimize;

sayın armut kardeşim, sen varsın bu hiçbir bilimsel deneyle inkar edilemeyecek türden bir şey.

Peki sen nasıl varsın?

sana bu sıfatları,duyuları, öküzden (farklı olma diyeceğim ama bu seni diğer insanları bağlıyor) farklı olma yetisini sana kim verdi.

Pekala at bokunda yaşayan hücre olabilirdin mesela, ya da derin okyanusların dibinde bir balık.

seni bunlardan alıkoyan güç ne?

bir arı düşün beyinsiz kardeşim;

Karnındaki zehir ile kıçındaki bal'ı karıştırmayan bir yaratıcıya sen yok deyip armut'tan örnek nasıl verirsin?

senin o bilimin hiç yok maddeden bir şey üretip, yaratıp, bilinçlendirip, binbirçeşit duygu-anlam-konuşma-anlama yetisi kazandırabildiğinde söz gelip ben de senin gibi öküzler kervanına katılacağım.

keşke ana rahminde babandan gelen spermler de senin şu 'allah' yok derken ki kadar kendini bilinçli sansaymış. o zaman emin ol sen mendilde kalırdın!
bir agnostik yavşaklığı bir öyle bir böyle allah' a sadist diyor diye ateisti eleştirir allah rab diyor diye müslümanı eleştirir. bir fikri yok çünkü sonra biz zaten bilemeyiz der, kanıtlayamayacağız der sen kanıtlayama arkadaş deneyci açıdanmış bak hele. felsefi yöntem diye bir şey var tanrı materyalist yöntemlerle açıklanamaz yalanlamaz veya doğrulanamaz anca materyalizmin bide felsefesi var işte tanrı burada gayet net yalanlanabilir veya metafizik felsefelerde kanıtlanabilir.

tanrı tanımı bir atomun tanımına veya gerçekliğine benzemez ve yöntemleri deneyci değil tamamen felsefidir. bunu felsefeyle yaparsın tatmin edici yorumlarla kişileri ikna eder veya bir fikirden uzaklaştırırsın.

ayrıca agnotizm bir idealizmdir gerçeklikle yada materyalistlerin anladığı gerçeklikle uzaktan yakından alakası yoktur.
Beyinleri ipotek altında olan azılı küffarlardır. Allaha havale ediyoruz.
entry editlemek yerine kendi başlığını uplayan demagog yazarın üniversite tez konusu olabilir.

edit: lise dönem ödevi falan da olabilir.
allah yoksa sadist olması da mümkün değildir.
cahiliye dönemi arapalarının felsefi görüşlerini burda deneyciyim diye sallamaktır.

illaki beş duyu organınla hissettiğinde mi allah c.c.'nün varlığına inanacaksın?

deney beş duyu organı olmadan yapılamaz. yada yapılana deney denemez. salt bilimsel verilerle bir şeyleri anlamaya çalışırsan çok şeyi anlayamazsın.

bilimin bize açıklayabildiği bilgiler buzdağının sadece görünen yüzü.