bugün yemek masasında duyduğum söylem.
vejeteryan değilim,eti tavuğu balığı hüpletir,adanayı züpletirim.
lakin bu söz beni gerdi her nedense.allah'ın niye yarattığını da biliyorlar çok bilmiş şeyler sanki allah'ın davranışlarının sırrını çözmüş gibiler bu söylemleriyle.haşa demek icap eder.yiyorsan ye ama sus bari dimi kılıf uydurmaya çalışma yok öyle bir şey çünkü senden güçsüz bir canlıyı öldürüp mideye indiriyorsun bunu lamı cimi yok seni de o afiyetle yediğin canlıyı da allah yarattı.zekan sayesinde üstün geliyorsun pek tabii gel gör ki bir gün aslan kafesine düşersen orada fiziksel üstünlüğün de dikkate alınması gerektiğini öğreneceksin ve diyeceksin ki 'allahın işine bak beni bugün aslanın karnını doyurmam için yaratmış meğerse'..
adı üstünde saçmalıktır.aptal çok inansınlar bırakın.
dini post kasmak için kullanıyor. taşlayın şeytanı
nası mantık nası bi beyin var ya da bilmiyonuz mu dininizi bilmiyorum anlayamıyorum ama- allah yazıyosun yani inanıyon gibi- hani şey demişsin allah onları da yarattı falan- da ulan... neyse- şöyle bi ayette var biliyon mu "namaz kılın kurban kesin" sence ne demeye çalışılmış- kurban kes öyle ölüsünü göm- ya da kes ve etrafına bakın- ya da kurban başka bi manada mı söylenmiş- ya da kurban kes öldürmek değil de başka bişi mi ? neyse ya ".... saçmalığı "demeden- o saçma olan şeyi biraz mantıklı açıkla- adam diyoki allah o canlıyı da yarattı- ulan keste denmiş.