terör saldırılarında hayatını kaybeden şehidimizin sosyal paylaşım sitesinde yazdığı son mesajıdır. bu satırların yazarını çocuk gibi ağlatan haykırıştır.
http://haber.gazetevatan....on-mesaji/405994/1/Gundem
https://www.facebook.com/...0000778556210&sk=wall
bugün haber yorumlarında gördüm aynen yapıştırıyorum:

"Cahilim dersin, öğretmeni şehit edersin...Hastayım dersin, doktoru şehit edersin...Yolumuz yok dersin, mühendisi şehit edersin...Resmi dilini bile öğrenmeye tenezzül etmediğin devletten iş beklersin...Fakirim dersin ama inatla çoğalıp virüsleri bile kıskandırırsın...Fakirim dersin aşiret düğününde görgüsüzlüğün dibine
vurursun...Sıkıntın varsa gel Savaşalım deriz aaa pis faşist dersin, arkamızı döndüğümüzde pusu kurarsın, devletten çocuk başına para istersin sonra o çocukları DEVLETE düşman edersin... Sen şimdi ŞEREFSiZ değilsin de nesin?"
yaşananları özetleyen yazıdır. şerefsize karşılık ancak şerefsizlik yapmak lazım gelir.
pkknın ne kadar şerefsiz olduğundan yakınan şehidimizin çok haklı isyanı. nur içinde yat şehidim. bu hainleri imha edeceğiz.
"Düşman şerefli olunca öldürmiycen mi" demezler mi adama ?
faşist insan söylemi.
--spoiler--
"cahilim dersin, öğretmeni şehit edersin...hastayım dersin, doktoru şehit edersin...yolumuz yok dersin, mühendisi şehit edersin...resmi dilini bile öğrenmeye tenezzül etmediğin devletten iş beklersin...fakirim dersin ama inatla çoğalıp virüsleri bile kıskandırırsın...fakirim dersin aşiret düğününde görgüsüzlüğün dibine
vurursun...sıkıntın varsa gel savaşalım deriz aaa pis faşist dersin, arkamızı döndüğümüzde pusu kurarsın, devletten çocuk başına para istersin sonra o çocukları devlete düşman edersin... sen şimdi şerefsiz değilsin de nesin?"
--spoiler--
şerefsizliğe isyanın özeti olan cümledir.
doğru sözdür.

(bkz: kürt/#13448235)
kardeş derim türkün türkten başka dostu yok dersin. kürdüm derim ırkçı dersin, toprağım derim bölücü dersin, dilim derim türksün dersin, kültürüm derim pis aşiret dersin , savaşalım derim terörist dersin, üzerine utanmadan dersim, zilan, seyh sait katliamlarını desteklersin. insan hakları derim uçaklarla çocukları bombalarsın.

evet bende katılıyorum.

allah düşmanın bile şereflisini versin.
bazı milliyetçi geçinen sosyal platform sayfalarınca sn oktay sinanoğlu'na ait gibi gösterilen söz.

Güzel kardeşlerim Bu yazıyı bir şehidimiz yazmıştır. Bunu Sn sinanoğlu söylemiş gibi gösterilmesinin amacı, öyle sanıyorum ki sn sinanoğlu'nun milliyetçiliği üzerinden prim elde etmek.

Lütfen bu insanlara prim vermeyelim. Sn sinanoğlu'nu cahilane bir hareketle ırkçı gibi gösterenlere "kaynağın ne, sn sinanoğlu bunu nerede ne zaman demiş?" diye soralım.

Sn sinanoğlu gibi bir değeri ırkçı faaliyetlerine alet edenleri kaale almayın.
cidden şereflisini versin. en azından mert ölürsün. evet.
cümleten amin demek gerekiyor.
11 Temmuz'da KCK ateşkesi bitirdiğini açıklayan bir bildiri yayınlıyor.
15 Temmuz'da KCK yöneticisi Bese Hozat'ın Özgür Gündem'de, “yeni süreç devrimci halk savaşı sürecidir” diyen bir yazısı çıkıyor.
19 Temmuz'da, KCK Eş Başkanı Cemil Bayık halka silahlanma çağrısı yapıyor.
20 Temmuz'da Suruç saldırısı yaşanıyor.
21 Temmuz'da Bese Hozat saldırının sorumlusunun AKP olduğunu ilan ediyor ve HDP'lilerden benzer açıklamalar geliyor.
22 Temmuz'da Ceylanpınar'da iki polisin uyurken vurulup öldürülmesini PKK 'Suruç'a misilleme' diye üstleniyor.
23 Temmuz'da Diyarbakır'da bir başka misillemede başka bir polis öldürülüyor.
24 Temmuz'da asker IŞiD mevzilerini vuruyor. HDP bunu Türkiye'nin Suruç saldırsını örtbas etmek ve göz boyamak yapıldığını söylüyor.
Ve ardından Türkiye'nin operasyon kararı geliyor. Türkiye Cumhuriyeti faşist, TC pis, TC katil devlet yaygaraları.
elinde silah olmayan ve o anda tehdit unsuru olmayan düşmanı kafasına sıkarak öldürmek savaş suçları kapsamında olmasını hiç saymıyorum bile.
Allah düşman vermesin.