bugün

(bkz: paradoks)
(bkz: elhamdürillah satanistim)
(bkz: tanrı ateistleri bağışlasın)
"şirk ve dalalet dışında her hal üzere allaha hamd olsun" ayetiyle çelişen cümle.
bunu söyleyen şahıs, ateist olduğu için bile allaha hamd ihtiyacı duymaktadır. dolayısıyla bu kelimeyi bilinçli söylediyse artık ateistliği tartışılır.
çelişkinin daniskası.
silik kişilik yapısına sahip, öne çıkmayı arzulayan ve favori olma ateşi ile yanıp tutuşan gereksiz kişiliklerin bu çabaya binaen "ben ateistim!" dedikten sonra, günlük yaşamda "allah korusun", "inşallah", "eyvallah", "evelallah" gibi kelimeleri kullanması durumuna bir örnektir.
allaha sukur ateistim ya hristiyan olsaydım diyen pollyanna'nın diline pelesenk ettigi sozdur.
zavallı denilesi insanların söyleyebilecegi cümle *
gerçek ateistlerin bile günlük dilde "hay allah,allah cezanı versin,allah aşkına,allahını seversen,allah allah ya" gibi cümleler kullanması normalken,bu başlıktaki geçen olayda olması muhtemel durumlardan biridir.
(bkz: çelişki)
komiktir.
(bkz: azraille konustum haberler kötü)
ikilemli dünyasının sınırları hakkında karşısındaki insana fikir vermek isteyen insanların kullandığı sınırlı sayıda üretilmiş özel cümleciklerden biri. Bir diğeri ise,

(bkz: Elhamdülillah Türküm)
(bkz: özentilik)
(bkz: inanmamak daha zordur)
(bkz: elhamdulillah ateistim deyip istavroz cikarmak)
aşağı tükürsem menopoz yukarı tükürsem andropoz gibi sanki. (olmadı galiba) (bkz: geniş açı)
- allah a şükür ateistim.
- kafan karışmış senin.
(bkz: ne diyorsun gaffur anlamıyorum)
(bkz: Sagopa kajmer e şükür pesimistim)

(bkz: Polyanna Ya şükür optimistim)

(bkz: Ajdar a şükür şarkıcıyım)
zavallı bir durumu allah'la ve şükür kavramıyla dikkat çekici hale getirme uğraşının sonucudur.
kızılmayası, acınası durumdur.
(bkz: hallelujah)
ne yaptığını bilmeyen ateist sözüdür. aslında halk arasında duyduğu sözleri harmanlamış ortaya abuk subuk bir söz çıkarmıştır.
yedinci dereceden iki bilinmeyenli bir paradoks denklemdir.