bugün

islam dininde alkol tüketmek kesinlikle haramdır, ama sigara serbesttir. Sigaranın zararları alkole göre kat be kat daha fazla olmasına rağmen. Kuran'ın indiği dönemde sigara olmadığı için böyle bir şey var desek ama kuran hani evrensel ve her çağın kitabıydı sorusunu akıllara getirir.
sigara muhammedin döneminde arabistanda olsaydı, muhammed onuda yasaklardı... sigarayı bilmediği görmediği için yasaklayamamış muhammed...
not:islamın emir ve yasaklarının muhammed değil allah tarafından belirtildiğine inanan arkadaşlar inancınıza saygım var... ama lütfen yav allah yasakladı onu felan gibi mesajlar atmayın bana !
(bkz: yeni ateist olmuş ergen)
Sigaranın haram olmadığını nerden çıkardın? Vücuda zarar vermek haramdır.
alkol yasak sigara serbest diyen ayeti ben görmedim ama insan sağlığına, ruh sağlığı da dahil olmak üzere zararlı olan ne varsa yasaktır.
(bkz: cehalet mutluluksa mutluyuz hepimiz de)
Cahil insanların gördüğü(!) hatadır.

Zira alkol haramdır. Nedenleri belli. Sigara için kimse haram ya da değil diyemez. Genellikle "sakıncalı" olarak görüşür, önerilmez. Kuranda yazmadığı için haram demek, hüküm getirmek şirke girecektir, o yüzden denmez.

Yoksa sigara serbesttir falan diye bir şey yok.

Aga ondan da ziyade akkın var. Ben alkolü haram olduğu için değil, zararlı olduğu için içmiyorum. Sigarayı da öyle. Takmayın bunları.
sigara serbest değildir. mekruhtur.
bazıları haram olduğunu da söyler.
Alkolün haram olma sebebinin zararlı olması olmadığını bilmeyen rastgele yaşayan insan beyanı.
şimdi sana bir hikaye ile cevap verirdim ama başım çok ağrıyo şu an yarın yazarım denilesi yazar feryadı. iyi geceler panpalar.
(bkz: amı götü dağıtmak)
2016 senesinde yaptığınız her şey vücuda zarardır. içtiğiniz sudan tutun, yediğiniz hormonlu besinlere,bindiğiniz taşıttan tutun,bilgisayar başında geçirdiğiniz dakikalara kadar. biraz o zekanızı kullanırsanız günlük hayatta vücudunuza yaptığınız zararları görürsünüz.

vücuda tek zararı veren alkol,sigara,uyuşturucular mı? tek günah olan şeyler bunlar mı? bunlar arasında küçük günah büyük günah tarzı günah değerleri mi var? komik olmayın.

tanrı insanı yarattıktan sonra kutsal kitaplara ihtiyaç duymamalıdır. duyduğu takdirde ne yazık ki o tanrı olmamaktadır. çünkü tanrı kusursuz yaratıcıdır. windowsu bulan adam gibi devamlı güncelleme mi getirmesi gerekiyor tanrı'nın insanlara? bu güncellemeler(kitaplar) her seferinde farklılaşıyor mu? sadece islam tarihini değil bütün dinlerin tarihini araştırırsanız(sadece kutsal kitaplardan bahsetmiyorum) çağını yansıttığını ve birbirininden türetilerek yazıldığını anlarsınız.

din kitaplarını tanrının oluşturduğuna inanıyorsanız, saygı duyarım ancak nostradamus'un yazdıkları ile karşılaştırırsanız sizin tanrınız 3-0 yenik düşer.

edit : eksileyen arkadaşlar. ne yazık ki gerçekler acıdır. dine çok bağlı, din ile yönetilen ülkelerin durumu ortadadır. tanrı'nın size verdiği o kusursuz beyinleri köreltmeyin ve sorgulayın.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar