bugün

çikolatanın içinde degil alkolün yaninda olması gereken bir tatlı ürünüdür. raflarda rengarenk likör şekilleriyle beni al diyesi vardır.
Fena kafa yapan çikolatadır.

70'lik votkaya denk bir kafası var.
Likorlu cikolata. Dışı sert içi yumusaktir. Kucukken dayiminkilerden yerdim fark edince sakin annene soyleme derdi.
Tatlı olmayan çikolata.
Jack daniels in cikolatasini almistim, baya heyecan yaptim falan. Cok kotu cikti yahu. Aci aci cikolatanin icine edilmis yani git alkol al daha iyi cikolatanin tadini bozuyor. Belki de cok alkol sevmedigimdendir.
türk kahvesinin yanında yendiği taktirde ayrı bir güzel giden çikolata çeşidi.
durduğu kabın içinden "beni ye" diye bağıran çikolatadır.
Nerede bulursam bulayım 6-7 taneden az yemediğim çikolata çeşidi. Ne yapıyım çok güzeller.
alkolü neredeyse yedigimiz herşeye karistiracaklar, alkollün ne kadar zararlı, faydasız, bağımlılık yapıcı olduğunu, dinen de haram oldugu gerçeğini herkes bilir ama niyeyse her geçen gün bir seylere karıştırılıp insanların bir şekilde kanına girerler. Amaç içkiyi insanlara tattirmak bagimli hale getirmekmidir? Tabi kar payıda var. Alkolsüz bira,alkollü çikolata gibi.
saf alkollü çeşidi yoktur.
likörlü olanı da vardır.
Yurt dışından gelen sülale bireylerinin, dünyanın sekizinci harikasını sunarcasına taktim ettikleri lezzetsiz çikolata çeşidi.
evimin olmazsa olmazlarındandır. vodkalı şaraplı malibulu martinili viskili. çeşit çeşit.
yalnız yenirken bir raconu vardır. bayram çikolatası gizi ağza atılmaz. önce baş kısmını ısıracak açılan yerden içkisini içip kalan kısmıda müthiş bir zevkle yiyeceksiniz. alkollü çikolata candır.

http://galeri.uludagsozlu...%BC-%C3%A7ikolata-238021/
levent kırca'nın sarhoş tiplemesinin bölümlerinden bir tanesinde, içki içmesin diye bir kutu çikolata vermişti kendisine, çikolatalarda likörlüydü.
yumurta kırar gibi çikolataları kırıp likörünü içiyordu. çok gülmüştük o zaman.
bendeki tek hatırası bu olan çikolatadır.
Nerede satılıyor ? *
ufakken bayıla bayıla yediğim 5 taneden sonra kafa olduğum çikolata çeşitidir. *

o yaşlardan sinyal vermişimdir.
alkol severiz evelallah da pek lezzetli olmayan bir çikolata çesididir.
dinine bağlı kişilerin hiçbir zaman tadamayacağı lezzettir.
(bkz: godiva)
alkollu çikolata bastan cıkarır insanı; ya şeker komasından gidersin ya da alkol.
Likörlü çikolata denmesi daha doğrudur.
duvara karşı filmindeki alkollü çikolata sahnesi beni kopartmıştır:

b.ünel:abi,bu çikolata içinde alkol yok mu?
g.kıraç:yok
b:yok di mi?
g:yok olm sen benle dalga mı geçiosun yok dedim işte.
b:emin misin?
g:ya yok mına koyim yaaa! 100 defa sordun 100 defa yok dedim zikicem alkolünü, marrak var ...
(bkz: likörlü cikolata)
genelde yurt dışından hediye gelen, "alkole daha elimi sürmedim" iddiasında bulunan insanların yüzünü kara çıkartan hain çikolota.
Dini bayramlarda ikram edilmesi ironi değil de nedir efendiler?Ama tarihe bakıcak olursak aslında bu yahudi adetiymiş ve biz de onlardan adet edinmişiz bi bakıma nane likörlü çikolata en az kurban bayramı kavurması kadar güzeldir.