bugün

halk tv canlı yayınına katılan, "allahım sabır ver" dedirten gazeteci berrin sönmez beyanı. böyle buyurmuş sönmez, alkollü içeceklerin haram olmadığını söylemiş.

üstte de dediğimiz gibi, "allahım sabır ver" dedirten cinsten bir açıklama olmuş lakin, daha çok can sıkan yanı ise bu tür ipe, sapa gelmez açıklamaların sürekli olarak, müslümanların kutsal ayı ramazan'da gündeme gelmesi.

sanırım bir çeşit provokasyon girişimi. "yarayı kaşımak"da denilebilir. merak ediyorum, bu tiplemeler neden sadece müslümanları hedef alıyor, anlamıyorum.

şimdiye kadar hiçbir şekilde, museviler hakkında bir açıklama/eleştiri yaptıklarına şahit olmadım örneğin. "o öyle değil, siz yanlış biliyorsunuz doğrusu bu şekilde" diyerek fetva verdiklerini duymadım!

işin dahada tiksindirici yanı; bu sözleri; başına bez bağlamış bir zavallının dile getirmesi, iddia etmesi. omurgasız solucanlar!

https://videonuz.ensonhab...pry2B7g1_QNkiLxbVjd8q52MM
“Sarhoşluk veren her içki haramdır.” (Buhâri, Vudû, 71; Edeb, 80; Müslim, Eşribe, 7)

“Çoğu sarhoşluk veren şeyin azı da haramdır.” (Ebû Dâvud, Eşribe, 5: Tirmizî, Eşribe, 3)
Kadın kuran'da içki haram yazmıyor demiş. Birisi de içki haramdır yazan ayeti yazsın ve yalanlasın. Bilgim olmadığı için merak ettim, kuranda haram bilgisi var mı? Yoksa haram olduğunu hadislerden mı öğreniyoruz?