bugün

alkol satışı yasak değildir.
alkol kullanmayan biri olarak dışarı çıkıp 5 dakikadan kısa sürede alkol bulabilirim. nasıl mı? çok süpersonik bir yöntemle. markete gidiyorsun. istediğin içkiyi sepetine alıyorsun. ve sonrada kasadan parasını ödüyorsun.

evet yanlış duymadınız! kapasite darlığı çeken arkadaşlar için tekrar yazmam gerekiyor mu? ne yapalım tekrar okusunlar.

kısacası demogoji ve maymun solcu edebiyatı birbirinden ayrılmaz bir ikilidir.

edit:postalcıların espri yeteneğini gözler önüne seren uygulamadır ayrıca.

(bkz: #15171115) kendi adamlarını dinci diye iteliyorlar o da güzel. adam dalga geçiyor , ama espriyi herkes anlayamaz tabi.
yakın tarihte geçekleşecek olan yasaktır.
(bkz: rte ve çetesi)
ağzıyla içemeyenler için gerekli yasaklamadır, ama içen içsin kardeşim, almayan almasın, alkol almayana dayatma mı var ki yasaklıyorsunuz?
(bkz: chp nin kadıköy de alkolü yasaklatması)
Sözlükteki, pardon meclisteki heyecanlı birtakım şakirt genç yazarların hazırladığı düşünülen yasak tasarısı için:

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/23287630.asp
eğitim kurumlarına 100 metre yakındaki tüm alkol satışı yapan yerlerin elinden ruhsatını alacak olan yasaktır.
http://www.youtube.com/watch?v=udneOkcCPYE
içki muhabbetinde 'nolacak bu memleketin hali' muhabbetleri sıkça açıldığı ve konuşulduğu için akp korkmuş olacak ki böyle bir yasak getiriyor yavaş yavaş.
Alkol reklamini engelleyip alkol satisini serbest birakmak ironinin dibidir. Haksiz rekabete yol acar kuresel piyasa kurallarina ters duser.
Yasaklanan malların yer altına inmesine, kaçakçılığa, karaborsa piyasasının yaratılmasına neden olan uygulamalardan sadece bir tanesidir.
yasak koysalar nolcak ki? sanki alamıcaz mı illa ki bir şekilde alırız.
duyulduğunda alkol alma isteği uyandıran yasaktır. sakın yapmayın vallahi alkolik olurum!
desteklediğim yasaktır.

icabında komple yasaklansın.

allah'ın haram kıldığına zerre miktar dahi özgürlük tanınmasın.
bilen bilir sigarada %100, alkolde %50 yeşilaycıyımdır. ama ama bu yasaklara hiç içmeyenin bile eee ama demesi lazım!

şarkılarla protestolara devam!!!

http://www.youtube.com/watch?v=h8_SdtswTvE

http://youtu.be/2bcg44vay1m
başbakanın Gece gündüz içen kafası kıyak bir nesil istemiyoruz sözünden orta yaş ve üstüne karışmayacağını düşündüğüm yasak.
beni kapsamıyor aga. ohh yırttım.
şimdilik en azından saat 22'den 6'ya kadar geçerli olan alkol yasağı tüm milletimize hayırlı olsun. almanya'da bile saat 22'den sonra alkol satışı senelerdir yasakken biz de daha yeni yasaklanıyor ve her fırsatta avrupa'yı örnek alanlar buna yobazlık diyor. umarım bu yasak vesilesiyle trafik kazaları, cinsel tacizler azalır, ayyaşlar en azından bir mola vermiş olur.
koskoca devletin, anası s*kilmiş olan memleketin sorunlarıyla uğraşacağına abesle iştigal etmesidir.
birilerinin alkol rezervlerini zorlaması sonucu oluşan yasak türüdür. birileri de ister ki, onlar içmesin bize kalsın.

(bkz: ijmeyecekler abijim ijmeyin ulan)
her yasak kendi isyancısını doğurur. Daha cok ıcecek mıllet siz böyle sacmalıklar yapmaya devam ettikçe.
Tamamen ideolojik ve gündem değiştirmeye yönelik bir yasaklamadır. Eğer alkol alıp sapıtan kavga eden, taciz eden insanlar engellenmek isteniyorsa bunun yolu bu tip hareketlere yaptırım getirmektir. Fakat hükümetin amacı bu insanlara engel olmak değil kendi değerlerini iyice ortaya koyup başka insanları hiçe saymak olduğu için böyle bir yasak daha çok işlerine gelmiştir ve bu yasaklama üzülerek görüyorum ki 25-30 yaşındaki tek hayali 30 sene evden işe işten eve gidip gelip emekli olmak olan muhafazakar angutlar tarafından da desteklenmiştir. Adamlar hiç düşünmüyorlar ki acaba bunu neden yapıyorlar demiyorlar. Ben eğer alkol kullansaydım bu yasağa nasıl tepki gösterirdim demiyorlar. Eğer elimde olsa yemin ediyorum 3-4 haftalığına cumaya gitmeyi yasaklıyacağım ah keşke elimde olsa. O zaman özgürlükleri kısıtlamak nedir belki biraz anlarlar. mesele sadece özgürlüklerin kısıtlanması da değil yıllardır bu şerefsizler aynı oyunu oynuyorlar ve hala insanlar bunu görmek istemiyorlar katliam olunca herifler öyle bir gündem değiştiriyor ki; sanarsın Uludere'yi Jinekologlar, Reyhanlı'yı alkolikler bombaladı.
hükümetin yeni sikimsonik yasası. sıçmak da yasak mı kurban? *
görsel
4. Murat geliyor aklıma Osmanlı Kaynakları guttan vefat ettiğini iddia ederken, batılı kaynaklar karaciğerinin aşırı büyümesi sonucu öldüğünü söylerler... gut gut zer gut...
akpnin sıcak denizlere inme politikasıdır. sahilleri eline almayı planlayan akp, bak canım istedi bir tek atayım diyen insanın saatin 11 olduğunu farkedince mecburen bir bara vs. oturması gerekeceğinin, işletmecilerin bu yasadan memnun olacağının farkında elbet.bir bira alayım da şurda denize bakıp içeyim demek yok artık o işletmeye seve seve oturulacak.
alkolü biz alıyoruz kafası kıyak dolaşan bunlar. hâlâ anlam veremediğim saçma yasa.kimin hayatı kimi ilgilendirir ki?