bugün

Alkollü içki satışları tabelada görünmeyecek,bakkalda gofretle rakı yan yana konulamayacak,kıyı restoranlar ve kır düğünlerinde içki içilmeyecek gibi maddelerin geleceği yasaktır. söz de demokrasi ülkesiyiz bildiğin şeriat lan.
gözlerimin dolmasına sebebiyet vermiştir. bütün günahlar yasaklanıyor.
4 yıla kalmaz bu ülke yaşanmaz olur tanısını koyup üniversiteyi bitirdikten sonra direk yurt dışına gideceğim fikrini daha da benimsediğim durumdur.adamlar üleyi resmen siktiler şeriiatı burnumuzun dibine getirdiler!
(bkz: ah nerede vah nerede)
(bkz: ileri demokrasi)
tam demokratik türkiye için (bkz: yetmez ama evet).
inat olsun diye içmezlerse ne olıyım.. Türk milletiyiz ne de olsa haliyle gideriz tersine.
(bkz: house party devri başlıyor)
ruhsatsız silahlarla işlenen suçlar yüzünden, insanların legal yollarla silah edinmesinin engellenmesi gibi bir durumdur veya trafik kazaları oluyor diye otomobilleri yasaklamaktan farksız bir yasaktır.
devletin anayasada yer alan görevinin neticesidir.

anayasa madde 56
- herkes, sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir.
çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek devletin ve
vatandaşların ödevidir.
devlet, herkesin hayatını, beden ve ruh sağlığı içinde sürdürmesini sağlamak; insan ve madde
gücünde tasarruf ve verimi artırarak, işbirliğini gerçekleştirmek amacıyla sağlık kuruluşlarını tek elden planlayıp hizmet vermesini düzenler.
devlet, bu görevini kamu ve özel kesimlerdeki sağlık ve sosyal kurumlarından yararlanarak, onları
denetleyerek yerine getirir.
sağlık hizmetlerinin yaygın bir şekilde yerine getirilmesi için kanunla genel sağlık sigortası
kurulabilir.

maddenin şurasına dikkat etmek lazım "devlet, herkesin hayatını, beden ve ruh sağlığı içinde sürdürmesini sağlamak; insan ve madde
gücünde tasarruf ve verimi artırarak, işbirliğini gerçekleştirmek amacıyla sağlık kuruluşlarını tek elden planlayıp hizmet vermesini düzenler."

örneğin yeni düzenlemede meskun mahaller dışında karayolları kenarında alkol satmak yasak diyor. niye yasak_ içip içip direksiyona geçme diye yasak. ha içtin diyelim. o zaman direksiyona geçme. ha geçtin diyelim o zaman kimseye zarar vermeden ölmenin, sakat kalmanın yollarını bul. ne oya senin hayat tarzının, iki duble rakı keyfinin kıymeti var da karşıdaki insanın canının kıymeti yok mu?
sigara yasağından farksız bana göre. alkol ve sigara tüketen bir birey olarak ben destekliyorum. kimse kimsenin dumanına maruz kalmak zorunda olmadığı gibi kimse de kimsenin alkollü araç kullanması yüzünden kazalara maruz kalmak zorunda değil.
18 bile çokken, 24 yaşa yükseltilmesi gereksizdir.
Hele artık hiç bir restaurantta rakı balık yapamayacak olmamız ?
düşünüyorum da sadece işleri yokuşa sürüyor bu yasaklar.
yeni yasakları Düşündükçe kahroluyorum.
Kahroldukça, düşündükçe içesim geliyor.

ayrıca size şunu sormak istiyorum, sizce biz içki içmek için 18 yaşını mı bekledik ?
yakında labortuvarlarda da etil ve diğer alkollerin bulundurulması yasaklanacak diye korkmaya yönlendiren eylem.
içinde alkol var diye restoranlarda kolonyalı mendil verilmemesini bile doğurması muhtemel eylem.
efes pilsen ---> edep bilsen. *
(bkz: aksırıyorlar tıksıyorlar karışmıyoruz)
24 yaş altı kardeşlerimin beni bakkala, markete vs. göndermelerine razı gelerek, istedikleri kadar alkolü temin etmelerini sağlayarak deleceğim yasaktır.
hamdolsun çocuklarımızı korumak için getirilmiş yasaktır. ama bir dk ya işine gelince 23 yaşındakine çocuk diyeceksin yine işine gelince hüseyin üzmez davasında olduğu gibi 14 yaşındaki kıza büyük diyeceksin.
Bu konuda sanırım zaytung'dan çıkan cümle çok iyidir.

"Yasak nedeniyle alkol alamayan 18 yaşındaki genç, ruhsatlı tabancasıyla tekel bayiisi sahibini öldürdü."
şu dörtlükle cevabını bulan absürdlük.

rakı, şarap içiyorsam sana ne.
yoksa sana bir zararım, içerim.
ikimiz de gelsek kıldan köprüye,
ben dürüstsem sarhoşken de geçerim
alkolü yasakla eyvallah, sigarayı raf altına indir onada eyvallah, ama birader okul önünde hap satan adama cezasını veremediğin sürece ben bu yasaklara güler geçerim.
Saçmalıktan başka bir şey değildir.
-bakkal amca, bana bir gofret para üstüyle de küçük rakı..
yenimahalle çocuğu olarak tenha karanlık köşemizde 20-24 yaş arası piskopat arkadaşlar ile içki içerken gece devriyesi rutin gbt olayından sonra kimlikte 24 yaş altı olduğumuzu gördükten sonra elimizdeki içkiye laf demesiyle yine dayak yemesine sebep olacak yasaktır.

diğer açıdan bakıldığında: aslında pekte sallanmayacak olan yasaktır, bu kanunlar yürürlüğe konsa bile bunun kontrolünü yapacak olan yine halktan birisidir ve bu yasalar onlara da saçma gelecektir, çünkü kendisi de hafta sonu ailesi ile rakı-balık yapmaktadır, 20 yaşındaki oğlu da içki içmektedir vs.
alkol üretim ve satımını yer altına indirerek rant sağlayama amacını gütmeyenlerin yapmaması gerekendir. nası kumarhaneler yasaklandı ve yer altında mafyanın çapulcunun tekeline geçti bu işin sonuda o olur.

yasal uyarı: alkol tüketimi insan sağlığına zararlıdır.
kuran ı kerimin koymuş olduğu yasağın tayyip erdoğanın koyduğu yasak kadar ciddiye alınmaması ne garip bi durumdur.