bugün

hani bir tv röportajında sunucu birine sorular sorarken arka ekrandan el sallayıp kendini göstermeye çalışan tipler vardır ya bunlar da aynen öyle.

her entyrisinde "ben de iki duble almışken, biramızı içerken bilmem naparken" minvalli bahseder bundan.
he, büyüyüp adam olmussun. anladık.
önlerine dizilmiş 5 efes ve bir kaç sigara kutusuyla poz veren çocuklardır. o yaşlarda yeni şeylerin keşfi ve deneyimi onlar için marifettir. bir değişik versiyonu için (bkz: efes içip kafa yaptım sanan zihniyet)
bu yolla kız tavlamaya da çalışan ergenlerdir. trajikomik olansa bazılarının bunu becerebilmesidir. ee bu ergendeki efes kafası anladık ama böyle kızlardaki neyin kafası o muallak.
sadece ergenlere özgü bir davranış biçimi değildir. 30 yaşındaki adam facebook statusune '' alkol komasına girdik hahaha '' yazıyor ise durum gerçekten çok vahim bir hal almış demektir. kız-erkek farketmeksizin son günlerin en moda hastalığıdır. ''sağlam içerim'', ''çok içtim kendimi kaybettim'' modlarında dolaşan bununla övünen insanların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. çevre edinip popüler olmak adına yapıyorlr ise aklı başında tüm insanları sırf bu sebeple kaybettikleri aşikardır. nerde onlar gibi gerzek özenti tipler sürekli çevrelerinde onlar vardır atık. nereye kadar bu şekilde devam edecekleri ise merak konusudur.
dindar nesile yakışmayan bir harekete sahip olan ergendir.
ulan sen yarın büyüyünce dindar olacaksın, alkol neymiş?
sen ergensin, büyük düşün.
bir arkadaşın facebook'da "otuzbeşinci şişeyi içiyorum, kafam hâlâ ayık beaaa" yazmasıyla bu önermeye inandım.
üreme organlarının yeni işlevler kazanması heyecanıyla,her şeyi bir çekim gücü sanan veletlerdir.bunların erkek tiplerinin çenelerinde birkaç tane uzun şeftali tüyü de görülebilir.dişi versiyonları ise aşırı miktarda parfüm yüklüdür,şeker kokulu parfüm hem de.
alkolden soğutan mahluklardır. bu mübarek günde bak yine midem kalktı.
Açık konuşmak gerekirse doğru olduğunu söyleyebilirim. Arkadaşım git kitap oku ne bileyim ders falan çalış spor yap illa kendini kanıtlamak için alkol alıp sigara mı içmen gerekiyor?
ben içiyorum ben büyüdüm havasında olan ergenlerdir. niye içtiklerini bile bilmezler. yazık. evet.
sarhoş olmayı merak eder çoğu da.
çapulculuğua özenir. pek tasvip edilen tipler değildir. uzak olsunlar yeter.
ergenlerin isteği alkol almak değil etraf ta ben alkol içtim gibi bir havası olmasının getirdiği bir istekdir. ama hiç anlamamışımdır alkol içince nasıl bir hava oluyor? böyle ergenler kendilerinin büyüdüklerini zannetselerde film, dizi gibi şeylerden etkilenen bir tür insanlardır. annesi babasından izin alarak yapması lazımdır her şeyi. onun için kaçak işler yapar sigara alkol ot gibi yöntemlere vurabilir.
Lise çağındadırlar, sigaraya başlayanların %88.97' si gibi alkole baslayanlarin %83.54' ü de merak ve ergenlikten başlar.
muhakkak alkol alırken fotoğraflarını çekip profil fotoğrafı yapmışlardır.
okul önleri veya etrafında bir yerlerde alkol alınan bir ortamda sırf etrafa gösteriş olsun diye ben ergenim içebilirim havasında gösteriş yada meraktan alkol almaları kendilerini bi bok sanmalarına neden oluyor bu ergenlerin. gittiğin bir ortamda ergenler toplanmış, tabi gece rahatlıkla çıkabilen tipler, daha 18 e adım atıldığı bile belli değil masa alkol dolu. kriz geçiriyorum. gidip bütün alkolü başından aşağı değil burnundan içeri dökerek içmeyi öğremek istiyorum.
facebooka sürekli içkili fotoğraf koyanlarla aynı kişidirler.
yasak olmasından sebeptir.
Abi deli oluyorum bunlara. Sadece ergenine değil, hepsine.

Kardeşim alkol dediğin şey uyuşturucu. Anlayabiliyor musun? Eroin gibi, kokain gibi(o uyarıcı ama olsun.) esrar gibi... Bu sadece bir bilgiydi. Ama benim sinirime giden şey bu değil.

Lan kardeşim, iç tamam, eyvallah, hiç bir şey demiyorum. Ama bunu matah bir şeymiş gibi niye gösteriyorsun. Her içtiğinin fotoğrafını atmalar, abi içiyoruz ya lar. Bunu kemalizm ve solculukla ilişkilendirmeler.

Yapmayın çocuğum, yapmayın evladım.
aynen he, bizde o kadar içiyoruzda bunlar millete afişlemek için içiyo.
(bkz: sırf hava amınakoyim)
Ayar yiyebilirler.
güncel Önemli Başlıklar