bugün

iDAMA MAHKUM EDiLMiŞ ALi BÜLET ORKANIN
CEZASI BiR HAFTA ERTELENiNCE...
MUHSiN BAŞKANA BiR PUSULA GÖNDERiR...
DERKi;"BAŞKANIM CEZAM BiR HAFTA ERTELENDi.
ÇOK SEViNÇLiYiM.
LAKiN SEViNCiN CEZAMIN BiR HAFTA ERTELENiP,
ÖMRÜMÜN BiR
HAFTA UZAMIŞ OLMASINDAN DEĞiL.
KURANI KERiMi HATiM EDiYORDUM.
BiR CÜZÜM EKSiK KALMIŞTI.
RABBiME ŞÜKÜRLER OLSUN Ki
HATiMiM EKSiK KALMAYACAK,
ONU TAMAMLAYACAGIM.
SEViNCiM BUNDAN"DiYE YAZAR.
iŞTE FATiHA BiLMEZ DiYE SUÇLANAN iFTiRALARA
MARUZ KALAN ÜLKÜCÜLER BUDUR.
ali bülent orkan i unutmayan bir nesile hic bir seyi unutturamazsiniz. ruhu sad mekani cennet olsun.
13 Ağustos 1982'de sabah ezanıyla Mamak zindanlarından sehpaya yolcu ettiğimiz, yaşatmak için can vere yiğitlerden.

"Benim öleceğimi sanacaklara gülüyorum. Temizim, pakım Allah'ıma kavuşuyorum. Daha ne isteyeceğim ben hazırım"

rabbine Kavuşmasının 30.Yılında Rahmet ve Minnetle Anıyoruz, ne seni unuttuk ne de kahpe eylülleri.
samsunludur.
şehadetinin 30.yılında rahmet ve minnetle andığımız ülkü devidir.milliyetçi-ülkücü hareketin adını hiç bir zaman unutmadığı ve unutmayacağı bozkurt yüreklidir.
Yaşatmak için can veren yiğit imiş... Fatiha bilmez dedikleri ülkücülerden imiş...

Ankara Piyangotepe'deki bir kahvehaneyi tarayarak 7 kişinin ölümüne neden olmuştur. Katliamını gerçekleştirmeden önce hapishaneden sahte belgeler ile Çankırı Cezaevi'nden kaçırıldığı iddiaları mevcuttur. Allah'ın adını ağzına alıp, birilerini yaşatmak için birilerini öldüren insanlardandır.

Son olarak, bir solcu olarak nasıl Deniz'lerin, Hüseyin'lerin idam edilmesine karşı isem bu gencin idam edilmesine de aynı derecede karşıyım. Ancak ölümünden sonra badem gözlü ilan etmeye gerek yok.

(bkz: piyangotepe katliamı)

edit: imla
Rahmetli Muhsin başkanın Kur'an'ında Yasin suresinin arasında bir mektup. Ve yazan sözler;

" Selamün aleyküm başkanım ben ALi

Çok sevinçliyim. Aldığım idam cezası 1 hafta ertelendi.
Ben 1 hafta sonra öleceğim diye sevinmiyorum.
Hatim indiriyordum yarım kalmıştı. Onu tamamlamaya fırsat kazandım ona sevindim!
Benden ve benim gibilerden Yasin-i Şerif'i esirgemeyin.
Kaza oruçlarım vardı bitirdim sanıyorum aklım pek yerinde değil, belki Yasinleriniz bana şefaatçi olur. "
- Ali Bülent Orkan -
(bkz: samsunlu ülkücü şehitler)
görsel
doktor: bir rahatsızlığınız var mı ?
ali bülent orkan: turp gibiyim, gönül rahatlığı ile asabilirsiniz

unutmadık. ruhu şad olsun.
Mamak Askeri Cezaevi dehşet günlerini yaşıyordu...
.......Ali Bülent Orkan gezerdi bu hücrede daha önceleri. On on beş günlük sakalı ile havalı havalı yürürdü bu havasız mekânda. Her sabah yarım saatlik bahçe vaktinde bir olurdu bakışlarımız. Mamak Askerî Cezaevi dehşet günlerini yaşarken, komünist örgütlerin kılını bile kıpırdatamadığı o şiddet ortamında, teşkilâtımız mensupları ferdî çıkışlarıyla destanlara konu olacak kutlu bir direniş gösteriyorlardı. Bunun en estetik örneğini Ali Bülent Orkan sergilemişti.

Şer örgütlerinin azılı tetikçileri idarenin baskısına boyun bükmüş yedek gardiyanlık yaparken, Ali Bülent Orkan gibi kardeşlerimiz direnişin sembolü olmuştu. Rütbesiz erlere komutanım diye hitap etmek mecbur ve aksi durum, ağır cezaî müeyyidelere gerekçeydi. Fakat, kardeşim Ali Bülent;

-Hey asker ağa bir baksana, diye kapıdaki yüzbaşıya seslenerek, mitolojik bir çıkış yapıyor ve günlük sakal tıraşının mecbur olduğu o işkence günlerinde bir haftalık sakalı ile, üç adım hücre voltası atarak yürüyordu. O sanki idam mahkûmu değil de, ilâhî bir celsenin karizmatik hâkimi gibiydi. Ali Bülent Orkan, 13 Ağustos 1982 Cuma günü sabaha karşı Ankara Ulucanlar Cezaevinde asılarak şehit edildi. Mübarek bedeni Ankara Karşıyaka Asri Mezarlığına defnedildi.

Ruhu şad makamı cennet ...

Yusuf Ziya ARPACIK
Ali Bülent ORKAN ( 13 Ağustos 1982 )

Samsun'luydu 25 yaşında olup, ailece Ankara'nın Etlik Aşağı eğlence semtinde oturuyordu. incirli lisesi gece bölümü öğrencisiydi. 1980 öncesinde meydana gelen bazı olaylar sebebiyle yargılandığı 12 Eylül Mahkemelerinde idam cezasına çarptırıldı. Mamak Askeri Cezaevi'ndeki ölüm hücresinden sabaha karşı alınarak götürüldüğü Ankara Merkez Kapalı Cezaevi'nin infaz bahçesinde asılarak şehit edildi. Cenazesi Ankara Karşıyaka Askeri Mezarlığına defnedildi.
Bakışlarımız vardı bizim süzerdik a'fâkı,
Her bir tanesi zembil zembil târihin yüz akı!

görsel
''içim içime sığmıyor, maytaplardan deliyim;
Bir bayrak dalgalansa yüceden;
''Hadi''dese birisi
Peşindeyim, vallahi peşindeyim!''

https://www.youtube.com/watch?v=yGBUE2b2BPA
görsel