bugün

Türkçe konuşmaması büyük eksiklik değildir.
(bkz: konulu film var mı)
(bkz: money talks)
(bkz: para konuşur)
yalandır efenim. biliyor da konuşamıyor.
(bkz: bir türk değil)
ister bilir ister bilmez durumudur, zira her yabancı futbolcu türkçe konuşacak diye bir durum yoktur.
sadece alex'e mahsus bir durum değildir bunun için bir çok örnek verebiliriz. daum'da o kadar süre çalıştı türkiyede ama bir kere türkçe açıklama duymadım kendisinden. sadece daum mu tabiki değil hagi de var bunun yanında - ki bir galatasaraylıyım - onun yanında lucescu var o kadar süre türkiyede teknik direktörlük yaptı; ama hiçbir zaman ağzından türkçe bi açıklama duymadım.

tamam şakır şakır türkçe konuşsunlar demiyoruz ama en azından 1-2 kelime öğrenmesi gerekirdi. milliyetçilik mi denir ya da buna ne denir ben henüz bi isim bulamadım.
kendisine daha öncelerde bir basın mensubunun bununla alakalı bir soru sorması üzerine yine portekizce '' anlıyorum fakat konuşamıyorum yapacak bişey yok aga '' cevabını verdiği bilinmektedir.
alex'in eleştirilebilir tek noktasıdır. elbette türkçe konuşmaması kendi tercihidir, ama bu kadar yılda öğrenmemiş olması da beni üzüyor. sanırım bu girdimde milliyetçi duygularım ağır bastı.
hagi öğrendi de ne oldu?
hepinize "hirsiz" demedi mi?
eğer alex'te böyle türkçe öğrenecekse öğrenmesin.
dün ntvde canlı yayında da teyit edildiği gibi türkçe sorulan sorulara samet müdahale etmeden cevap verdiği fazlaca olmuştur. bu da demektir ki adam ya anlıyor ama konuşamıyor ya da konuşmayı tercih etmiyordur ha bu da kişisel tercihidir.
(bkz: size ne)
7 yıldır türkiyeden ekmek yiyen ve türk vatandaşı olan bir futbolcuya yakışmayan davranış.