bugün

akp'ye oy veren kürtler'in de osmanlı'yı sevmediğini düşünen (?) yazar saçmalaması.

osmanlı umrumda falan değil de, kürtler'de tarihten bugüne hep bir din birliği olmuştur, ırk birliğinden ziyade. zaten bir sebeple de bu yüzden tek bir ülkeye ait değillerdir. osmanlı zamanında osmanlı'nın yanında yer almış, ümmet anlayışının içinde yaşam sürerken, bulundukları coğrafyaya da ''kürdistan'' diye osmanlı hitap etmiştir.

genelleme yapmak tabii yanlış ama, illa bir genelleme yapılacaksa kürtler'in türkiye cumhuriyeti'ndense osmanlı'yı sevmeleri konusunda genelleme yapılması daha mantıklı olurdu.

cidden, bilginiz eksikse yapmayın, yazmayın gözünü yidiklerim.
osmanlı bizim ecdadımızdır. hataları da olsa, yanlışları da olsa atalarımızdır. eleştirmek gerekirse biz eleştiririz. bu,başka kimseye düşmez.
bu krallığa bu sığırca aşk niye asla anlaşılmamıştır.

adam devletin başı. bir karıyı sikiyor. ordan bir fırlama çıkıyor. oda devletin başı. Niye bu fırlama devletin başı ?

sonra bu oğlanda karı sikiyor. ondan çıkan yine devletin başı. Neden kardeş neden ?

hatta adam erken geberiyor. oğlan 6 yaşında devletin başı.

hangi götle gülünmez bu duruma.

osmanlının mehmetliden hasanlıdan ahmetliden üstün tarafı ne ? oda adem oğlu .

insan olun insan . kendinize saygı duyun. cumhuriyete hürmet edin saygı duyun.
(bkz: aleviliği ırk sanan mezhepçi mal)

neresinden seveyim kardeş, her padişah farklı bir osmanlı vardır osmanlı baştan sonra aynı kalabilmiş bir devlet değil, Aleviler de benim bildiğim osmanlıdan değil selim'den hoşlanmaz bunun nedeni selim'in safevi türkmen devletine saldırmasıdır, ama böyle ırkçı mezhepçi islamcı sentezi bir mal bunları düşünemiyor.

edit: hayatımda şöyle bir beyinsiz görmedim ya ''türk kimliğine sığınan aleviler'' ne bu amk'um bebesi? Alevilerin büyük bir kısımı türk'tür hem de senden 1000 kat türk'tür. küçük bir kısmı ise kürt'tür. alevilik mezhep veya dindir inançtır o zaman sen de bu mantıkla türk değil arap'sın veya sunnisin b'de türk evladıyım diyor amk'um evladı.
onların ne alevi olduklarına, nede kürt olduklarına inanmıyorum.
Sadece ateistler, bazı Ermeniler, bazı rumlar osmanlı dan nefret ederler, üstüne basarak söylüyorum. Bütün ermeni ve Rum vatandaş larımızı tenzih ederim. Sadece bazıları.
bilinçli olmanın örneğini sergilemiş arkadaşım

bu mal bi harika dostum takdir ettim.
kürtçüler osmanlıdan nefret mi ediyor? Kemalistler olmasın.
zamanında ettiklerini çektikleri içindir. sik kafalılar.
Kürtçülerde olmayan nefrettir çünkü bugün kürtlerin sahiplenip türkler'e işkalcı dedikleri topraklara onları yerleştiren osmanlı'dır.

Aleviler tabii ki sevmez. Osmanlı'nın kürtlere verdiği topraklar alevi türkmenler'indir ve türkmenler'i öldürerek elde edilmiştir.
Fasık sünnileri kudurtan nefret.
(bkz: öyle g te böyle y)
şii soyundan geldiklerinden olsa gerek.
Kürt mevzusu nu bilemem ama Aleviler şah ismail yavuz mevzusu ndan problemli ler.
alevileri anlarim da kürtlerin osmanlidan nefret ettigi iddiasi saka gibidir.

tabi ki kürtler de kendi iclerinde ayrismaktadir. alevi kürtler ve sunni veya safi kürtler.

osmanli halifelik demekti. su anda bile cogu kürt islam dinini türklere göre daha radikal yasamakta. tarihe bakildigi zaman bir cok kürt pasalar, subaylar vb. kürt asilli kisilerin var oldugu görülmekte.

kisacasi idari yönetimde yer edinen kürtler mevcut.
kaynak: http://www.bilinmeyendiya...manlida_kurt_pasalar.html

aleviler neden nefret eder?
en büyük sebebinin yavuz sultan selim oldugu söylenmektedir. ne kadar dogru veya ne kadar yanlis oldugu konusunda tarih bilimciler daha büyük bilgiye sahiptirler.
yavuz ile şah ismail arasinda gecen savaslar ve katliyamlardan bahsedilir.
(bkz: Çaldıran Muharebesi)

alevilerin bu katliyamlardan dolayi nefret ettigi söylenir. tabi ki ondan öncesi de var. o da hz. ali dönemine kadar uzanan bir sürec.
(bkz: anadolu islami)
Yeniçeriler alevidir. Alevilere ateist diyorsan osmanlıyı biraz daha araştır. Yada sen araştırma .... Çıkarıyorsun. Osmanlıyı sevmek ya da sevmemek kişiye kalmıştır. Osmanlı halkıyla yönetimi bir degil. Neyse daha yazarım da ne desem anlamıcaksın.