bugün

soğuk bir el tarafından kavranmış bir kalbin sıkıştırılması gibi bir şey aldatıldığının farkında olmak. şimdi size alışık olmadığınız lisanımla neden en çok bilmediğim şeylerden korkup, karanlıktan allah'a sığındığımı; neden sonuçsuz çabanın, cevapsız çağrının, kesmeyen bıçakla doğranıyor olmanın, öldürmeyecek darbeyle ruhen felç, belirsiz bir kadının ne kadar korkunç ve bir insanı en fazla ümidin öldürüyor olduğunu anlatacağım.

**
lisedeyken bir keresinde kendi rızamla bir kavgaya karıştım. hasmım daha suratındaki aptal köpek gülümsemesini toplamadan aşağıdan yukarıya bismillah diye bir tokat attım. bir erkeği deliye çevirmek istiyorsanız tokat atın ona. yumruğun yeri bellidir, acısı tahmin edilebilir. yumruk sinirlendirir ama tokat gurur kırar. netice itibarıyla silkinip kendine gelen rakibin bir iki salvosunu savuşturdum derken beni bir şekilde yakaladı. sağ koltuk altımdan, iki kolumu, kafamı, ayaklarımı işlevsiz bir hale getirecek şekilde sarıldı bana. o an öyle bir andı ki içimden beni evire çevire, yerde tekmeleye tekmeleye, erkekçe dövmesi için dua etmiştim.
**

işte aldatıldığının farkında olmak ve hiçbir şey yapamamak sağ koltuk altından sarılan karanlık bir mahluk gibi, tekmesiz, yumruksuz, sebepsiz ve çaresiz bırakır insanı. kör bir bıçakla doğranma acısı bu çaresizliğin yanında diş etine çarpan kürdan gibi kalır. omuz başınızda alevden alazdan oluşmuş kanatlar gibi, her şeyden biraz ama hiçbir şeyden tam olmamak kadar yarım. aksiyona dönüşmeyen gücün, bir yere yönelmeyen öfkenin sahibini nasıl helak ettiğini anlar insan.

aldatma ey cennetten kovulan. eline bir satır alıp doğra, darben keskin olsun. olur. geçer. insanlar yalnız da yaşayabilir. ama siz giderken bir parçasını koparıp götürmeyin kimsenin ve hiç kimseyi sizden intikam için yaşayacak kadar yok saymayın.
hemen bende aldatirim bu kadar basit hic sikimde degil vesselam.
aldatıldığının farkında olan insan,hemen yüzünü vurmaz aklı varsa.soğutur kendini iyice.gözünün içine baka baka yalanlarını izler.yapmacık ilgi alakasını irdeler.en sonunda 90'a golü atar.
Çok acınası bir durumdur açığa çıkaran bir dert susup sineğe ceksen bambaşka. Şemsiye herşeyin cevabı.
Soğuk moğuk değildir.Yapılması gereken neyse onu yaparsınız.Kartları çıkarlarınıza uygun oynarsınız ve hayatı seyretmeye devam edersiniz.
karaktersiz insanlar bunu "benimde şerefsizliğe hakkım oldu" olarak görür.
ee huylu huyundan vazgeçmezmiş.
(bkz: aldatan sevgiliyi kızsız kalmamak için elde tutmak)
Büyük konuşmaya gelmez ancak gavat mısınız oğlum siz.

Allam töbe yarabbim.
kelimelerle tarifi oldukça güç durum.
seviyorsa kişi oldukça güç bir durum. başıma gelmiştir ama ilişki esnasında öğrenmedim tabi. benden iki gün sonra birini bulunca kevaşe, ben varken de o ibnenin hayatında olduğunu anlamıştım. valla allah kimseye yaşatmasın.
başıma gelendir. allah belasını versin...
kısacası; fırtına öncesi sessizlik..
iç acıtan, yürek burkan, emeklerinizin ve tüm değerlerinizin viran olduğu andır.
Gitmek erdemdir. Hem de tek kelime etmeden...