bugün

--spoiler--
Kadın sevgilisiyle birlikteyken kocasının eve girdiğini duyar.
- Çabuk! Köşeye geç ve bir heykel gibi davran.
Bu arada adamın her yerine bebek yağı sürer, üzerine de bebe pudrası serper.
- Sakın kımıldama ve heykelmişsin gibi davran!
- "Bu nedir, hayatım?" diye sorar kocası kapıdan girer girmez.
- O mu? Sadece bir heykel. Smith'ler yatak odaları için bir tane almışlardı. O kadar sevdim ki bir tane de ben ısmarladım.
O gece heykel hakkında konuşulmaz; hatta herkes yatana kadar. Gece saat iki gibi koca kalkar ve mutfağa gider, bir kaç dakika sonra da elinde bir sandviç ve bir bira ile geri döner.
- "Al bakalım" der, "bir şeyler ye. Ben 3 gün boyunca Smith'lerde idiyot gibi dikilirken kimse bana bir bardak su bile vermemişti."
--spoiler--
aldanan ve aldatan olmak üzere en az iki taraf arasında oluşan eylem.
var olanı gizlemek, kandırmak, ört bas etmek, insan ilşkilerinde beynen veya fiziken sadakatsizliğin karşılığıdır aldatmak.
kirada oturan emektar baba sabahtan akşama kadar mobilyacıda eşşekler gibi biri özürlü, üç çocuğunun rızkı için çalışa dursun, onun ahlaksız hanımı arka balkonun baktığı firmadaki işçiyle kaşgöz ederek, öpücükler atarak fingirdemesidir aldatmak. olaya şahit olmak dahi mide bulandırır.
bir tür kişilik, karakter bozukluğu. daha kötüsü, aldatılmadığı halde "ama ben aldatıldım çok pis yeaağğ" diye ağlayan insan modeli.
kisiliksiz olanlarin yaptigi asagilik eylem. defalarca yapip belgelenip hala kabul etmeyenleride var bunlarin.
aldanmaktır acı olan.
ahmet altan'ın kadın ruhunun en derinliklerine indiği, kadınların doğasını en ince ayrıntılarına kadar anlattığı kendi adıma başarılı bulduğum romanı.
yapılacak en saçma iştir. gereksiz bir eylemdir. birlikte olduğun kişiyi artık sevmiyorsan neden gidip aynı anda başka birisiyle olursun anlamam. madem sevmiyorsun ayrıl, sonra da git kimi istiyorsan onunla ol. ne kendini kandır ne başkasını...
euro 2012 basladıktan sonra aldatma sayısı artmış. kadınlar gecelik erkek kiralıyolarmış. vibratör satışları da %30 artmış. ciddiyim açın okuyun.
bencil insan eylemidir. bu tarz insanları sadece bencil olarak tanımlamak biraz basit kaçabilir ancak özünde olay budur.
bugünden itibaren pahalıya mal olacak suç.

sevgilisini ve nişanlısını aldatanlar yeni türk ticaret kanununa göre tazminat ödeyecekmiş ona göre bir daha düşünün derim. kanunen de suç oldu artık...
Aldatan kişinin cinsiyeti ne olursa olsun, medeni hali şerefsizdir. ' Aziz Nesin '
hoş bir eylem değil en nihayetinde. övünülmesi değil utanılması gereken bir harekettir.
tek eşlilikle taban tabana zıt, biriyle birlikteyken bir başkasıyla da yakınlaşma hali.

oysa ki aldatan, kendisidir aldanan aslında.
kalitsal hastaliktir. aliskanliktir. rutine baglandiysa yasam tarzidir.
Bazılarının yaşam tarzıdır.
kişinin aldattığı kişiye kendini ait hissetmemesinden kaynaklanır.
aç gözlülüğün bir üst seviyesi. sevmiyorsan ayrılırsın. yeni birini bulup ikisini idare etmenin anlamı ne?
ne kadar kişinin karaktersizliğine bağlansa da sevgilinin yetersizliğinden ya da fazla ilgili davranmasından kaynaklanan durumdur. kız arkadaşından bunalan kişi, sürekli mesajlaşmaktan sıkılan kişi, her görüşmede sürekli soru yağmuruna tutulan kişi en sonunda bunu yapmıştır. kıza aslında bitireceğini söylemek ister ama bunu söyleyemez çünkü kız çok sahiplenmiştir onu. ayrılmayı söyleyemediği için aldatır ama içindeki pişmanlık duygusu o kadar yoğun olur ki bi noktadan sonra kıza itiraf eder. kız da bunun üzerine ayrılır. diğer kıza gelirsek onun da ilişki ömrü uzun olmaz. bikaç güne ya da haftaya onunla da ilişki biter.
sonuç olarak aldatmak kötüdür pişmanlık duygusu duymam diyorsanız yapın ama kıza da acıyın. çok can yakar aldatılmak duygusu.
anlamaz diye düşünerek karşındakini aptal yerine koymak.
anlarsa anlasın düşüncesiyle karşındakini hiçe saymak, toz zerresi kadar önemsiz hissettirmek.
sevgisine karşılık vermediğini açıkça söylemekten korkup, bahane üretmek için saygısızlık etmek, kalp kırmak.
ya da intikam almak, türlü şekillerde...
hiç bir amacı olmayan eylemdir.

eğer bir erkeğin birlikte olduğu kıza karşı içinde hiç bir sevgi kalmamışsa ve bunu açıkça söylemiyorsa zaten aldatıyordur. yani kişinin sevmediği bir insanla seviyormuş gibi birlikte olması aldatmanın ta kendisidir. başka bir kıza ihtiyaç yoktur aldatmak için.
ama böyle durumlarda ayrılmak yerine başka biriyle aldatmayı tercih ederler. kızın suçuymuş gibi ondan ayrılmasını beklerler.

bu konuda sözlükte yazılan bir kaç yorumu okudum. aldatmanın sebepleri olarak ilgisizlik veya aşırı ilgi yazanlar olmuş. aldatmanın hiçbir geçerli sebebi olamaz. tamamen karaktersizliktir.
bir insanı sevmiyorsanız ayrılırsınız, bu kadar basit.
sevgilisini/eşini aldatan insanlar vicdanlarını rahatlatmak için sürekli sebepler uydururlar. oysa ki aldatan insanın karaktersizliği neden aldatılanın suçu olsun ki?
aslında hiç küfür kullanmayan bir insanım, daha doğrusu kullanamıyorum ama kullanacak olsaydım ilk kullanacağım insanlar bunlar olurdu.
buda kültürüne göre, her insan aldatmaya meyillidir. sadece doğru zaman ve doğru insan gelmedikçe herkes namusludur.
Psikolojik, sosyolojik ve sexolojik olarak üç ayrı açıdan ele alınması gereken davranış ve ikili ilişkilerde rol biçimidir.
Birini sevdiyseniz ve sevdiğiniz kişiyi aldattıysanız vay halinize.

Ben bu hayatta kimseye sevgilim diyemedim ama sonra biri çıktı karşıma ilk başlarda çok mutluydum keyfim yerindeydi aşık oluyordum lan bunu hissediyordum bir seçme şansım olsaydı bu hayatta bir tek onun gibi bir aşk isterdim. ama istanbuldaydı okulu ordaydı aramızda 1000 km olucaktı ömrü boyunca rahat yaşamış bu tatlı kız da beni aldatıcaktı inanamadım uzun mesefa ilişkisi götürebileceğime. 1 ayda aşık olduk biz birbirimize ilişkimizin en tatlı döneminde ben gidip başka bir kızla yattım. Çok şukur dun soyleyebıldım ona çunku içim kor gibi yanmaya başlamıştı en sonunda anlattım. Her şeyden ote sevdıgınız ınsanı böyle uzuyor olmak acıların en büyüğü zaten pişmanlığı her hücremde yaşıyordum. bana söylediği her söz ciğerlerimi dağladı her sozu ıcın saatlerce ağladım ama bana hiç kızmadı. ben çok dusundum seni hayatımdan çıkartmayı ama böyle bir şey olsun istemiyorumki seni seviyorum seni gerçekten seviyorum seninle mutlu olup güzel günler geçirmek istiyorum dedi evet tamam belki şuan seni istemem karşımda olsan belki seni gerçekten istemem ama özlüyorum seni anlatabiliyor muyum benim bir çok aşık oldugum erkek arkadaşım oldu ama hiç birini senin kadar sevmedim sen gerçekten benim kalbime dokunabiliyorsun üzsen de dokunabiliyorsun dedi.

Evet beni affetti. Ben kendimi affedemeyeceğimi anlattığımda bu ruh halinden çık dedi. Başımdaki öyle illet bir belakı gunde 3 saat uyuyabiliyor nerdeyse yemek yemiyor ve en ufak şekilde sabah ereksıyonu dahıl erekte olamıyorum artık. Erkeklıgım tam anlamıyla elımden gitti kaybettim onu ışıgımı yaşama sevıncımı. Gögsümde bir şeyler perçinleniyor sanki gırtlak boruma şiş geçirilmiş gibi hissediyorum gerçekten nefes alamıyorum. Kurtulmaya çalışacagım bunun ıcın her şeyı yapacagım cunku yoktur dunyada benim gibi şanslı bir erkek cunku böyle tatlı böyle seven birileri olmayacak belki kimsenin hayatında. Bunun yuku ıcınde eziliyorum ve ne yapacağımı bilmiyorum. Bana kalırsa ben kendimi affedemeyip bunalımdan çıkamayacagım gay olurum heralde artık erekte olma gücüm gitti lan öyle çok korkuyorum ki birdaha gelmeyecek diye. aglamaktan da yoruldum kendimi hiç böyle zayıf silik ve basit hissetmemiştim. bu hayatta hiçbir şey için geriye donup bakmadım tek bir dilek hakkım olsaydı onu aldatmış oldugum gerçeğini değiştirirdim cunku artık düzelemeyeceğim. Onun yanında ki ben gölgem olacak böyle olmaması ıcın savaşacagım tabıkı cunku bana yıllar sonra çoktan unutmuş olacagız aklımıza bile gelmeyecek insanlar unutacagı şeylere üzülmemeli dedi. Kişiliği ve sevgisi öyle sağlam ki bu yük beni eziyor nefesimi kesiyor. öyle mukemme bir ilişkimiz vardıkı sadece mutluyduk gerçekten mutluyduk yanyana bir saat geçirmek için yaşardık. Şimdiyse ne olacak bilmiyorum sözlük perşembe gunune biletimi aldım yanına gideceğim onu gördüğümde sarıldığımda geçip geçmeyeceğini anlayacagım ona dokundugumda eskı ben olup olamayacagımı anlayacagım. Tanrım bana yardım et.
yalan söylemek, kandırmak anlamına gelen türkçe kelime.
ilişkiye heyecan getirir.