bugün

yağ olmasın o? domuz yağı. et'in ne işi var la çikolatada.
Milletçe çekirdekten en büyük problemimiz. En girift sorunsalımız, en geçerli ikilemimiz.

Biz sizin gibi çakal değildik, biz öyle zannederdik. Öyle söylemişlerdi belki.

almancı çukulatalar çok güzeldi, üzümlü fındıklı en çok sevdiğimdir, fındıkları parçalanmamıştı, hanuta geçen güne kadar dileyordum da allahtan artık marketlere indi, heinz mayonez ve ketçap gibi, çok şükür. istediğimizde erişebiliyoruz.

Evet bu büyük bir sorunsaldır, bu çikilatalarda domuz eti var mıydı, bu yağlı yapı domuz yağından mı tevellüt ediyordu,

Hele o teneke kutulardaki çeşitli minik çikolatalar.
Gizli saklı ısırdık da içinden akan şeyi yaladık, alkol tadını biz hep ilk onlardan öğrendik.

En güzelleri buydu tabi, yumurtaları da vardı, tabi büyük seviyoruz artık, işşaallah domuz yememişimdir bunu yerken.
happy easter.
görsel
çikolata lan bu içinde et ne arar sorusunu akıllara getirir.
bir çeşit saçma sorunsal.

cevabım : lan anadolu çomarı , yobazlığınla yapmadığın gıybet , s.kmediğin eşek kalmadı domuz eti hassasiyetine hayranım aahhaha.

edit: başlığı açana değil elbette kendisini tanımam zaten gerçi bakmadım kim açmış diye ahaha.
yağ da değil yalnız direkt et sorguluyor adamlar.
Hayır domuz yağı desen tamam da, domuz eti ne alaka güzel kardeşim.
Sabah yedim ağzıma domuz tadı gelmedi.
eti değil yağı.
8 aydır aynı çikolatanın fotoğrafını koyuyorsun sözlüğe. bırak bayatladı artık o, başka çikeletalar iste ev sahibinizden.
Arkadaşlar yuklenmiş yağ değil et diye fakat bu zihniyetin kaçış yolu bu. Diyeceksiniz ki domuz eti yok o da loplop goturecek. Varsa da diyecekki domuz eti haram. Ama domuz eti olmadığına göre helal. Kim siker yağını diyecek.
Domuz yağıdır o, eti olsa maazallah yiyemezdin..

Çikolata ve et! Iyyy..
et ve çikolata

kıymalı çikolata yani

(bkz: kırk yıllık tinerciyiz böyle kafa görmedik)

yemek istemeyenler ziyan etmesin

mesela bana göndersin.