bugün

görsel
hayatımda ilk kez iliklerime kadar bir şeyi başardığımı hissettiren bir hikayedir akın akıncı ismi. benim hayatımı değiştiren adam, hoca, abidir akın akıncı. hikaye yüksek lisans mülakatımda başladı. yüksek lisans mülakatında benden önce bir kız vardı ydsden 92,5 almış, bölüm başkanı sen ingilizceyi kimden öğrendin diye sorduğunda kız gözleri parlayarak akın akıncı ismini söyledi. ilk burada duydum akın akıncı ismini, araştırdım, referanssız öğrenci kabul etmiyor, bulduk referansımızı aradık akın hocayı, memleketi samsun bafra akın hocanın, ben de samsun çarşambalıyım, aynı topraktanız hocam diye gireceğim söze güya, hafiften de korkuyorum ya öğrencisi olarak kabul etmezse diye, başka şansım yok, ismi çok meşhur olan iki dil kursuna gidip bir dünya para harcamıştım akın hoca ile tanışmadan önce. tek kelime ingilizce öğrenmeden taktik teknik saçmalıklarıyla kandırılarak ydsden yökdilden 23,75, 32,5 almıştım, bu dil kursları sayesinde ingilizceden nefret eden ben için yeniden bir umut doğmuştu, hayalleri darmaduman edilen ben gerçekten öğrenebilir miydim ingilizceyi? kafamda deli sorular aradım akın hocayı, bazı anlar vardır ya beni hayallerime bu hoca kavuşturacak dersiniz, ben de bunu ilk konuşmamızda hissetmiştim hocayla ilgili. mülakat yapıyor akın hoca öğrenci olarak başvuran kişiye, tek bir soru soracağım sana dedi, neden öğrencim olarak kabul etmeliyim sence seni. hocam dedim, ben orta halli bir ailenin çocuğuyum öğrenmek, başarmak istiyorum başka şansım yok, beni adam edin öğretin dedim, hem adam olmayı öğretti akın akıncı bana, hem insan olmayı, hem de gerçek bir akademisyen nasıl olunuru, bugün geldiğim makam da onun eğitimi sayesindedir, bugün anadilim gibi ingilizce'ye hakimim akın akıncı sayesinde. yds'den 82,5 yökdilden 91,25 aldım akın akıncı sayesinde. büyük adamsın akın akıncı, belki okursun bu cümlelerimi gülümsersin diye yazdım bu kadar lafı, yüzün hep gülsün hocam, çok dua alıyorsun. o koca yüreğin benim gibi öğrenmeye aç öğrencilerle buluşsun her zaman.
kendileri kuzenimin kahramanı olan ingilizce öğretmenidir. izmir'e gittiğimde kuzenimle online dersini izlemiştim, akın akıncı hoca sadece ingilizceyi öğretmiyor, ingilizceyi öyle bir anlatıyorki resmen dersinde büyüleniyorsun, ben işini bu kadar seven bir öğretmen daha görmedim. öğrencilerini çok ama çok seviyor, herbiriyle çok ilgileniyor, başarılı bir öğretmen, üç sene dil kursuna gidip ydt sınavından 20 net yapan kuzenimi 8 ayda 75 nete çıkardı, öğrencilerinin kalbine giren ve hiç çıkmayan bir öğretmen.
neden kastamonu'da olduğunu anlayamadığım ingilizce ve türkçe alanında önemli bir akademisyen, adam çok iyi biliyor ve öğretiyor, çok çok başarılı, bence bu kadar kendini iyi yetiştirmiş bir hoca çok başka yerlerde olmalı.