bugün

zordur,ama guzeldir.
(bkz: kurnaz)
(bkz: gülü seven dikenine katlanır)
Akıllı Türk kızı bulmak daha da zordur.dedirten cümle
"böyle kızları sahipsiz mi sandınız lan. toplayın pılınızı pırtınızı uzaklaşın ininize doğru. akıllı olması gerekmez, her türk kızıyla uğraşmak bazen elem verir, bazen de elinden lolipopu alınmış henüz iki yaşındaki bir çocuğun hissettiği ağlamaklı gözleri çağrıştırır. burada kimse sahipsiz değil, çünkü ben varım. gücünün yettiğiyle laf dalaşına girmek isteyene yol gösterilir." bir kahramanlık öyküsünün arka kapağında beni etkileyen kısacık bir alıntı seymour blake in kitabından. buraya cuk oturdu. çok kitap okumanın da böyle güzel yanları var işte.
akıllı ,her soruya cevap veren ,açık görüşlü, cin fikirli aynı zamandada güzel olan türk kızı....
erkekler tarafından pek tercih edilmicek türk kız tipidir zira erkekler akıllı kadından pek hoslanmazlar. * *
kendini akıllı zanneden türk kızlarıyla baş etmek ise çok daha çetindir.
kimsenin kimseyle başetmek gibi bir yükümlülüğü olmadığı için sadece kuruntudur.
nasıl baktıgınızla ilgili zor veya kolay olarak değişkenlik gösterebilir. eğer kızları alt etme, ustunluk kanıtlama, sidik yarıştırma gibi hevesleriniz varsa(ki muhtemelen var) zor olabilir. bir de akilli turk kizi cinsinden ne anladığınızla alakalıdır. herşeye karışan, çok ve gereksiz konuşan, memnuniyetsiz, ukala, herşeye bir kulp takan kızdan bahsediyorsanız eğer, imkansızın ötesindedir. kendi haline bırakmak lazm bunları.
herhangi bir nedenden dolayı kavga ederseniz eğer altınızdan girip üstünüzden çıkar yine haklı o olur. zorluğun tanımını yapmak ise biz erkekler için hiç de kolay değildir. * *
akıllısıyla başetmek zorunda kalmazsınız, sizde akıllıysanız iyi bir ikili olursunuz. asıl zor olanı kendini akıllı sananıyla uğraşmaktır.
akıllıyız tamam da kurnaz da olmak lazım...yeni öğreniyorum kurnazlık101 ..