bugün

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu Nun yaptığı toplantıda 2014 yılında hayatımıza giren akıllı telefonlar için getirilen taksit yasağının esnetileceği açıklandı. Ben yine de gelire göre alışveriş yapılması tarafıyım. Hani kimsenin ne aldığı beni ilgilendirmez ama gerçekten mantıksız bir tüketim çılgınlığı gibi geliyor bana.

Kaynak: http://shiftdelete.net/ak...t-engeli-kalkabilir-74233
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, kredi kartına taksit sayısıyla ilgili düzenlemede sona gelindiğini, düzenlemenin önümüzdeki hafta Resmi Gazete'de yayımlanacağını ifade etti. Gıda, akaryakıt, cep telefonu... gibi harcamalarda kredi kartına taksit 2014 yılında yasaklanmıştı.

--spoiler--

Kredi karına taksit geri geliyor. Reuters’in haberine göre kredi kartına taksitle ilgili yeni düzenleme konusunda Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli “Süreç tamamlanmadı. Taslak, ilgili kuruluşlarda. Önümüzdeki hafta resmi gazetede yayımlanma aşamasına gelinir diye tahmin ediyoruz” ifadesini kullandı.
MARKETTE 3 TAKSiT
Gümrük Bakanı Bülent Tüfenkci haftasonu medyaya yansıyan açıklamasında, kredi kartıyla yapılan market alışverişlerine üç taksit gelebileceğini söylemişti.
2014’TE YASAKLANMIŞTI
2014 yılında getirilen tedbirlerle gıda, akaryakıt, cep telefonu ve restoran olmak üzere dört alanda yapılan harcamalarda kredi kartı taksitleri yasaklanmıştı. O dönemden önce 60 aya kadar olan bireysel tüketici (destek ve ihtiyaç kredileri) kredisi vadeleri de 36 ay vade ile sınırlandırılmıştı.
--spoiler--
SADECE YERLi TELEFONLAR iÇiN KALDIRILMIŞTIR.

https://www.youtube.com/w...ture=youtu.be&t=2m14s
kalkmamıştır. akılsızlar için kalktıysa bilmem 5 bin liralık telefonu tek çekimle almanız gerekiyor. sonra bankayla konuşup taksit yapıtrabilirsiniz belki. böyle saçmalık olmaz.
Şuan zaten faturalı hatlar üzerinden yüksek faiz oranları ile peynir ekmek gibi taksitle akıllı telefon satılıyor. Yasak Kalksada kalkmasada bir çok kişi için sonuç değişmez , her şekilde öpüyorlar tüketiciyi , gsm operatörleri de bankalarda.

Düzen halinden memnun , peki ya düzülen ne zaman değişecek?