bugün

reklamlarda dinlediğinizde ağzınıza takılabilen, bazen de bir koşu limewire'a sarılmanıza neden olan etkileyici müziklerdir.
thy - feel like a star

sözler de şöyle çıkartabildiğim kadarıyla;

In the morning, in the evening, whenever you need me, i got time, i know forever you'll be mine. i feel like a star. let it rain, let it snow, i don't mind. i'm a pisces, you're a cancer, baby believe me, that's a sign, i know we're one of a kind. i feel like a star. be it home, be it far, i will come, in the morning, in the evening, whenever you need me, i got time, i know together we'll be fine. i feel like a star!
bonibon reklamı.

bonibon,
mini mini çikolata bonibon.
çantada cepte bonibon.
turuncu, yeşil, kırmızı ,kahverengi
bonibon,
mini mini çikolata bonibon.
çantada cepte bonibon.
privacy.
side kick-deep fear.
yerlilerin oynadığı bir sakız reklamında çalan eskilerden kalma bir şarkı (bkz: fame)
şu 1800 lerden bugüne arabaların sıra sıra yeni modellerinin birbirini geçtiği Fiat araba reklamı. Fiat - driven by the future
algida-cornetto

aşkımla erirmisin?
eti pok kek reklaminda ki hamurunda starlik var muzikli olan.sozleri tam hatirlamiyorum ama soyle bisiydi saniri''hamurunda starlik varsa cikacaksin o yola alkislar hayranlar sana asiklar her guzel sey gibi kapis kapis gidersin tatlim...''gibi bisi idi.
eğer jingle olarak soruluyorsa kuşkusuz tüm toplumumuzun aklında yer eden reklam müziği eti'nin bir bilmecem var çocuklar diye başlayan jingle'ıdır.
ama reklam için yapılmamış ve çalındığı reklamla hatırlanan şarkı ise kastedilen kesinlikle dalin reklamlarında çalınan Electronica'nın "dance little bird" adıyla da bilinen Der Ententanz şarkısıdır. bu ikisini duymadım/bilmiyorum diyen bizden değildir. 80'lerde ya da 90'larda tv izlememiş demektir.
nazzo nazzo nazzo nazzo nazoo nazoo. * *
she parfüm reklamının jingle'ı. jamiroquai tarzı bi havası vardı. her çıktığında sesi sonuna kadar açıyordum hatta. tabii jingle'ı deniz yılmaz yerine bir başkası seslendirseydi yine bu kadar güzel bulur muydum bilmiyorum.
toyota reklamında ki lanet olası müzik. çok pis dile dolanır.
to-yo to-yo-ta to-yo to-yo-ta
(bkz: müjde müjde size parizyen den müjde size)
-seni seviyorum boonus,
-vouv vouv vouv vo
-aaaay lav yuuu boonus...

(bkz: #6285022)
a de bakıyım y de bakıyım .... ayı ayı
first sensation.

santogold - lights out.
fascination

http://www.youtube.com/watch?v=QvD6maGRh7c

harika yahu.
who let the dogs out wooof wooof woof
sanırsam garantinin kol saatli kredi kartı reklamından.
(bkz: signal white now)
(bkz: sonunda iyiler mutlaka kazanır)
(bkz: pantene)*-glamour girl
(bkz: pepsi ve wolkswagen)*-da da da
Eti bisküvi reklamları. Biraz eski ama hala akıllarda.*
melih kibar-garanti bankası reklam müziği.
emilia - big big world. telsim reklami.
"vınn şimdi gençlere vınn şimdi sende dene" gibi bişeydi sanırım.Demekki tam akılda kalıcı değilmiş.